Hlavní navigace

Oberbank zaznamenala za poslední měsíc obrovský nárůst depozit

Lidé věří tradiční rakouské bance. Objem depozit klientů Oberbank, pobočka Česká republika narostl během jednoho a ½ měsíce o 36,8% (o více jak miliardu korun). Celkové klientské vklady pak stouply od začátku roku o 65,6%. Klienti tak reagují na 100% bezpečné vklady u rakouské banky a na aktuální kampaň TOP JISTOTA, která nyní nabízí termínované vklady s garantovaným úrokem 3,7 %.

Sdílet

Na klienty české pobočky Oberbank se vztahuje rakouský systém pojištění vkladů. Díky zákonu, který byl schválen rakouským parlamentem v říjnu tohoto roku jsou tak vklady u fyzických osob u Oberbank 100 % jisté.

Současný stav jen potvrzuje, že i během finanční krize důvěra v Oberbank neklesla, ale právě naopak stoupla. Na rozdíl od řady jiných bank garantujeme vklady v plné výši. Pokračujeme tak v dynamickém růstu banky na českém trhu a plánujeme do konce roku 2008 otevření 2 dalších poboček, komentoval situaci ředitel Oberbank pobočka Česká republika pan Ing. Robert Pokorný.

Oberbank AG – pobočka Česká republika je organizační složkou rakouské Oberbank, která působí na českém trhu jako univerzální banka od roku 2004. V současné době je v provozu 17 jejích filiálek rozmístěných po celé republice, které pečují o téměř 11 tisíc privátních a firemních klinetů. Oberbank je jednou z předních rakouských bank, která díky své dlouhodobé konzervativní obchodní politice vykazuje vynikající vývoj v oblasti výnosů a likvidity.

Koncern Oberbank AG svěřilo více jak 300.000 klientů jejich vklady v objemu téměř 10mld. Euro (cca CZK 250 mld.). Mimo to spravuje banka cenné papíry klientů v hodnotě 7,3 mld. Euro (cca CZK 180 mld.) Objem vkladů přitom neustále roste a je důkazem důvěry, kterou nám naši klienti projevují!

Jako zajištění vkladů klientů slouží vlastní jmění banky v aktuální výši více jak 1,3 miliardy Euro (CZK 32,5 mld.), jakož i celkový majetek Oberbank. Nad tento rámec existuje výše uvedené prohlášení rakouské vlády, že stát vydává neomezenou záruku za vklady klientů u rakouských bank.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).