Hlavní navigace

Oberbank AG slaví v Čechách 5 let

Oberbank AG pobočka Česká republika slaví k dnešnímu dni své 5.narozeniny. Z původní malé banky, která se nacházela pouze v jižních Čechách má dnes tato banka již 17 filiálek a zastoupení ve všech regionech České republiky. Oberbanka má v ČR 12.000 privátních klientů a 2000 firemních klientů a spravuje svou bilanční sumu vklady klientů za cca 8,5 miliardy Kč. Přibližně stejná bilanční suma banky je i v oblasti úvěrů.

Sdílet

Oberbank AG, pobočka Česká republika je organizační složkou rakouské Oberbank, která takto působí na českém trhu jako univerzální banka od října roku 2004.

Koncern Oberbank letos slaví své 140. výročí. Banka byla založena v Linci roku 1869 jako malá regionální, v současnosti má však již zastoupení v 5 státech střední a východní Evropy – Rakousku, Německu, České republice, Maďarsku a od dubna 2009 také na Slovensku (kde byl doposud koncern zastoupen jen jako Oberbank Leasing). Koncernu Oberbank AG svěřilo více než 300.000 klientů své vklady v objemu téměř 10mld. Euro (cca CZK 250 mld.). Mimo to spravuje banka cenné papíry klientů v hodnotě 7,3 mld. Euro (cca 180 mld. Kč). Objem vkladů přitom neustále roste a je důkazem důvěry, kterou bance její klienti projevují.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).