Hlavní navigace

Obchody ČSOB Leasing vzrostly o miliardu

Praha, 15. 5. 2007 – Objem obchodů společnosti ČSOB Leasing za první čtvrtletí 2007 vzrostl o více než jednu miliardu korun. Za první tři měsíce společnost financovala automobily, stroje a zařízení v celkové pořizovací ceně 5,5 miliardy korun bez DPH, což představuje meziroční růst o 24 procent. ČSOB Leasing s více než sedmnáctiprocentním podílem na leasingovém trhu suverénně obhájil pozici jedničky.

Sdílet

Obchody společnosti ČSOB Leasing rostly ve všech financovaných komoditách a ve všech hlavních produktech. Nejvíce vzrostly obchody v oblasti financování dopravní techniky, financování osobních a užitkových automobilů vzrostlo o rekordních 39 procent. Kontinuálně roste i obrat finančního leasingu, který se 73procentním podílem na obratu zůstává nosným pilířem obchodů ČSOB Leasing. Nejdynamičtěji rostoucím produktem je operativní leasing, který meziročně vzrostl o 122 procent. Prostřednictvím zákaznického úvěru HitKredit byly v prvním čtvrtletí uzavřeny obchody v hodnotě více než jedné miliardy korun.

Počet uzavřených smluv v meziročním srovnání vzrostl o 28 procent, když společnost za období prvních třech měsíců se zákazníky uzavřela více než 8 500 smluv. V průběhu roku 2006 uzavřel ČSOB Leasing 32 600 nových zákaznických smluv, což bylo o 26 procent více než v roce 2005. Tento značný nárůst počtu smluv je projevem zejména razantního a úspěšného vstupu společnosti ČSOB Leasing na trh financování ojetých automobilů. Tento nárůst je společnost schopna zvládnout díky pokračujícímu nasazení internetové aplikace pro on-line uzavírání smluv eLine. Tato aplikace umožňuje uzavření smlouvy se zákazníkem do 15 minut přímo v místě prodeje automobilu. Spolu s internetovým portálem eLeasing, který ČSOB Leasing jako jediná společnost zdarma poskytuje svým zákazníkům, je aplikace eLine součástí nového moderního způsobu elektronické komunikace společnosti se zákazníky a obchodními partnery.

ČSOB Leasing díky svým rostoucím obchodům v oblasti finančního a operativního leasingu meziročně zvýšil podíl na leasingovém trhu o více než 2 procentní body na 17,4 procent, uvedl výkonný ředitel pro obchod Radan Šantora. Naše společnost zásadním způsobem přispěla k růstu celého leasingového trhu. Rostli jsme ve všech produktech i financovaných komoditách, a to tempem vyšším než trh, doplnil Radan Šantora.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).