Hlavní navigace

Obchody ČSOB Leasing i v průběhu letošního roku rostou

Praha, 30. 10. 2006 – Společnost ČSOB Leasing, jednička českého leasingového trhu, v průběhu letošního roku opět zásadně zvýšila objem obchodů. Součet pořizovacích cen financované dopravní techniky, strojů a zařízení dosáhl za tři čtvrtletí roku 2006 celkové výše 15,4 miliardy korun bez daně z přidané hodnoty, což v meziročním srovnání znamená nárůst obchodů o více než 22 procent.

Sdílet

Osmdesátiprocentní podíl na uzavřených obchodech měl finanční leasing, jehož prostřednictvím byly financovány automobily, stroje a zařízení v hodnotě 12,2 miliardy korun bez DPH. Dramatického růstu dosáhl i operativní leasing, který s celkovým obratem 537 milionů korun bez DPH vzrostl o 70 procent. Na celkovém objemu obchodů se 2,5 miliardami korun podílel úvěr pro spotřebitele a podnikatele HitKredit.

Růst obchodů ČSOB Leasing se týká všech komodit, tj. osobních a užitkových vozů, nákladních vozů i strojů a zařízení. Nejvíce rostl zájem zákazníků o financování osobních a užitkových automobilů – o více než 25 procent. U nákladních automobilů nárůst objemu obchodů přesáhl 22 procent, financování strojů a zařízení meziročně vzrostlo o více než 21 procent.

„Velmi dobré výsledky naší společnosti jsou projevem obliby leasingových produktů a jsou předzvěstí letošních pozitivních výsledků celého leasingového trhu. Potvrzuje se správnost naší obchodní strategie založené na úplné produktové nabídce, spolehlivém zákaznickém servisu a využívání dlouhodobých znalostí zákaznických preferencí,“ komentoval dosažené výsledky generální ředitel ČSOB Leasing Karel Bouček. „Nejvíce si cením čtvrtinového růstu financování osobních a užitkových automobilů. Domnívám se, že je to důsledek naší úzké spolupráce s importéry a prodejci automobilů, kterým nabízíme jak výhodné zákaznické produkty, tak produkty pro financování jejich provozních a investičních potřeb,“ dodal Karel Bouček.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).