Hlavní navigace

Obchodů ČSOB Leasing se krize nedotkla

ČSOB Leasing, leasingová jednička českého trhu, uzavřel v období od ledna do konce září 2008 v oblasti operativního leasingu o 73 procent více obchodů než za první tři čtvrtletí loňského roku. Objem úvěrových obchodů vzrostl meziročně o 70 procent.

Sdílet

Potvrdil se trend rychlého rozvoje těchto produktů projevující se už od počátku roku. S celkovým obratem 17 miliard korun dosáhla společnost za devět měsíců letošního roku přibližně stejného objemu obchodů jako ve stejném období loňského roku. Současná turbulence na finančních trzích tedy na výsledky společnosti ČSOB Leasing nemá negativní dopad.

Finanční leasing

Nejvíce zákazníků ČSOB Leasing využívá stále finanční leasing, který má s 55 procenty nejvyšší podíl na objemu obchodů. Finanční leasing nejčastěji využívají podnikatelé a význam tohoto produktu v souvislosti s omezováním dostupnosti bankovních úvěrů poroste. Leasing plnil tuto substituční roli již počátkem devadesátých let a díky tomu se stal oblíbeným a masově využívaným produktem, potvrzuje Karel Bouček, generální ředitel ČSOB Leasing.

Úvěr

Řada fyzických osob nepodnikatelů dává stále větší přednost úvěrům, jejichž současný podíl na nových obchodech již činí více než 37 procent. ČSOB Leasing nabízí úvěr na financování nových i ojetých osobních a užitkových vozů, nákladních automobilů, ale i strojů a zařízení.

Operativní leasing

Operativní leasing je produkt s nejvyšší dynamikou růstu. Ten se v průběhu letošního roku zvýšil na 73 procent. ČSOB Leasing jako univerzální společnost nabízí v rámci operativního leasingu pod obchodní značkou ČSOB Autolease ucelenou řadu produktů a služeb (operativní leasing beze služeb, full service leasing, fleet management a leaseback) pro financování a správu všech komodit. V oblasti operativního leasingu zaujímá ČSOB Leasing třetí místo na trhu.

Počet nových smluv

Celkový počet letos uzavřených smluv překročil hranici 28 000. Nejvíce vzrostl počet nových smluv v oblasti financování ojetých vozů (o 30 procent).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).