Hlavní navigace

Obchodní dům s fondy

Sdílet

Praha 6. května 2002 – Celkem jedenatřicet nových otevřených podílových fondů registrovaných v Lucembursku a investičně řízených z Dublinu, Milana a Bostonu uvedly v České republice na trh Pioneer Investments. Fondy jsou zaměřeny na akcie, dluhopisy i balancované strategie, a jsou tak schopny pokrýt nejširší spektrum investičních potřeb. V nové nabídce patří k nejzajímavějším lucemburský klon nejstaršího fondu skupiny, fond Pioneer Funds – Amerika, a Pioneer Funds – centrální evropský akciový (Core European Equity). Fondy životního stylu Pioneer Mix 1–5 jsou nabízeny jako dluhopisové fondy s tím, že v celkovém portfoliu postupně stoupá podíl akcií.

„Pioneer právě otevřel obchodní dům s fondy,“ řekl Vladimír Fichtner, ředitel zastoupení Pioneer Investments v České republice. „Každý v něm najde produkt právě pro svou investiční strategii. Investorům ale vždy doporučujeme, aby se před investováním poradili s profesionálními finančními poradci. Vyznat se v rozsáhlé nabídce fondů není totiž vůbec jednoduché. Poradci pomohou se sestavením osobního portfolia,“ dodal Fichtner.

Počáteční investice pro nákup nových fondů je 30.000 Kč, každá další nejméně 10.000 Kč. Maximální vstupní poplatek činí pět procent. Investice jsou vedené v eurech nebo dolarech. Podrobnější informace o nových fondech jsou k dispozici na internetové stránce www.pioneer.cz.

Pioneer Investments jsou členem finanční skupiny UniCredito Italiano. Tvoří je čtyři divize: Nová Evropa, Americká divize, Mezinárodní a Italská divize. Ke konci loňského roku spravovala skupina Pioneer Global Asset Management majetek ve výši 111,05 miliard eur. Její celkové čisté prodeje za rok 2001 činily 5,3 miliard eur. V České republice jde o jednoho z pěti největších správců finančních prostředků v otevřených podílových fondech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).