Hlavní navigace

„Občanské poradny budou radit na trutnovském festivalu“

Asociace občanských poraden (AOP) se ve spolupráci s Občanským poradenským střediskem v Hradci Králové zúčastní ve dnech 16. – 19. srpna trutnovského festivalu. Vedle propagace projektu zaměřeného na monitoring diskriminace bude i propagováno občanské poradenství. „Účastníci trutnovského festivalu nejsou našimi typickými klienty, ale poskytnutím plného občansko-právního servisu chceme účastníkům ukázat, že jim naše služby mohou v budoucnu velmi dobře posloužit,“ uvedl ředitel AOP Hynek Kalvoda.

Sdílet

„Pro návštěvníky trutnovského festivalu jsme připravili pravidelné workshopy zaměřené na odhalování diskriminace, ověřování znalostí a seznamování s vlastními právy“ dodává Ivana Příhonská, realizátorka projektu Celorepublikový monitoring projevů diskriminace v ČR z pohledu občanského poradenství. AOP bude na trutnovském festivalu spolupracovat i s Helenou Skálovou z Gender Studies, která přispěje do workshopů zaměřených na diskriminaci z pohledu gender. „Chceme také otevřít „polní poradnu“, ve které sice vzhledem k charakteru prostředí festivalu nemůžeme zajistit diskrétnost, ale zato rádi objasníme některé pochybnosti z občansko-právní oblasti, které si návštěvníci na festival přivážejí“ doplňuje Adéla Kudynová, vedoucí občanské poradny v Hradci Králové. Profesionální poradci z královehradecké a trutnovské poradny tak přispějí podkrkonošskému festivalu k jeho tradiční orientaci na lidská práva. „Pro Trutnov je vždy hudební festival velikou událostí a představení služeb občanského poradenství v rámci festivalu je i pro nás veliká výzva,“ sděluje pracovnice občanské poradny v Trutnově Radoslava Trachtová.

Projekt Celorepublikový monitoring projevů diskriminace v ČR z pohledu občanského poradenství je realizován Asociací občanských poraden a spolufinancován ze zdrojů Evropské unie – programu Transition Facility. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).