Hlavní navigace

O Zlatou korunu se letos uchází rekordní počet finančních produktů

Zlatá koruna letos opět vyhlásí nejlepší finanční produkty roku. Tentokrát bude opravdu z čeho vybírat, neboť letošní sedmý ročník této pravidelně se konající soutěže je nejlépe obsazeným ročníkem v celé dosavadní historii. Rekordní účastí 213 produktů 67 finančních společností překonal dosud nejvíce obsazený druhý ročník, který se konal v roce 2004. Tehdy odborná porota vybírala z 204 finančních produktů, které do soutěže vyslalo 58 společností.

Sdílet

Letos kromě finančních společností, které do soutěže přihlásily 170 produktů, měli možnost nezávisle nominovat produkty také všichni odborníci zastoupení ve Finanční akademii. Z 96 nominovaných produktů po užším výběru nakonec Rada Finanční akademie do soutěže zařadila 43 produktů.

Silnější obsazení soutěže znamená zvýšení její prestiže, říká předseda Finanční akademie a finanční arbitr ČR František Klufa. Větší zastoupení produktů by mělo přispět k objektivnějšímu srovnání a hodnocení v rámci jednotlivých soutěžních kategorií. Těch je opět patnáct. Stejně jako v minulých ročnících je nejvíce obsazena kategorie životního pojištění, do které bylo letos přihlášeno 26 produktů. Druhou nejvíce obsazenou kategorií jsou bankovní účty. Zde bude mít porota možnost vybírat z 22 produktů jedenácti tuzemských bank.

Zlatá koruna


Každá kategorie má hodnotitele složené vždy jen z odborníků a specialistů na danou produktovou oblast. Celkově byla letos Finanční akademie rozšířena o další odborníky a nyní má 287 členů.

Vyhlášení Novinky roku

Již potřetí bude v rámci Zlaté koruny vedle nejlepších produktů v patnácti kategoriích vyhlášena jako hlavní cena Novinka roku. Do soutěže na tuto cenu přihlásily letos finanční společnosti na 65 novinek. Odborná porota nebude mít jednoduchou práci vybrat z širokého spektra přihlášených produktů nejlepší, protože každý je něčím a jinak zajímavý. O Novinku roku se uchází například Chytrá karta České spořitelny a Spořící účet s prémií ČSOB. Dále takové produkty jako Hypotéka po webu Hypoteční banky a TV Banka Poštovní spořitelny. Z produktů pro podnikatele je to mj. nově zavedené mBusiness konto mBanky anebo novinka České pojišťovny Komplexní pojistný program pro dopravce. Nechybějí ani specificky zaměřené produkty, jakým je třeba ECO-Energy: úvěr na podporu obnovitelných zdrojů energie, který nabízí GE Money Bank.

Zlatá koruna


100 tisíc návštěv na webu zlatakoruna.info

V dubnu zaznamenaly internetové stránky www.zlatakoruna.info rekordní počet 100 488 návštěv. Stránky představují nejširší zdroj informací o finančních produktech na českém trhu a veřejností jsou stále častěji vyhledávány. K vysoké dubnové návštěvnosti přispělo i to, že v tomto měsíci na webu vrcholilo nominační kolo hlasování v Ceně veřejnosti, jejíž udělování je nedílnou součástí Zlaté koruny. Od 20. dubna zde probíhá finálové hlasování v již zmíněné Ceně veřejnosti a zároveň také v Ceně podnikatelů, která je určena pro nejlepší produkty pro malé a střední podniky. Obojí hlasování bude ukončeno 7. června. Zhruba v polovině roku tak budeme vědět, kdo letos získá nejen tyto dvě prestižní ceny, ale i všechny letošní Zlaté koruny v patnácti kategoriích a komu připadne hlavní cena celé soutěže v podobě Novinky roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).