Hlavní navigace

O úvěry bez návštěvy pobočky je mezi klienty velký zájem

Letos v květnu nabídla eBanka svým klientům v Evropě unikátní službu, která umožňuje získat úvěr bez návštěvy pobočky, bez jediného papíru, přímo z internetové stránky k účtu. Uvedeným způsobem nabízí eBanka klientům Spotřebitelský úvěr a úvěr kontokorentního typu - Povolený debet. Od spuštění služby již eBanka touto cestou poskytla 6700 úvěrů v objemu 277,6 mil. Kč.

Sdílet

Z celkového počtu 6700 úvěrů v objemu 277,6 mil. Kč, které byly poskytnuty bez návštěvy klienta na pobočce, tvoří naprostou většinu Povolené debety, kterých bylo 4737 v objemu 127,7 mil. Kč. Spotřebitelských úvěrů eBanka poskytla 1963 v objemu 150,03 mil. Kč.

S blížícími se svátky přitom zájem klientů o tento jednoduchý a praktický způsob, jak získat hotovost, ještě výrazněji narůstá. V poslední dekádě října například eBanka poskytovala denně kolem 150 úvěrů bez návštěvy pobočky v objemu kolem 3 milionů korun. Rekordním dnem prozatím zůstává 31. říjen, kdy bylo poskytnuto 178 úvěrů bez návštěvy pobočky v objemu 3,96 milionu Kč. eBanka přitom očekává, že s blížícím se koncem roku bude zájem klientů o úvěry bez návštěvy pobočky ještě narůstat.

Klienti oceňují především rychlost úvěrového procesu, který probíhá celý elektronickou cestou a také jeho administrativní nenáročnost. Po kliknutí na banner se zájemci zobrazí formulář žádosti o úvěr a celý proces až do poskytnutí peněz probíhá v elektronické podobě z pohodlí domova nebo kanceláře. Stejně jako žádost, i smlouva o úvěru je podepisována (certifikována) elektronicky. eBanka je tak jednou z mála institucí, které v současné době plně využívají možností elektronického podpisu. Pokud tyto výše popsané kroky klient provede v pracovní den do 16 hodin, ještě tentýž den může začít čerpat peníze.

eBanka je univerzální banka pro movité fyzické osoby a malé a střední firmy. Svým klientům nabízí ucelené portfolio finančních produktů a služeb s důrazem na využívání přímého bankovnictví.

eBanka je součástí finanční skupiny České pojišťovny, nejsilnější české finanční skupiny. Česká pojišťovna drží 99,9 % akcií eBanky. Celkový počet klientů eBanky již přesáhl 470 tisíc. Téměř 114 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky; 177 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 183 tisíc klientů aktivně využívá stříbrnou úvěrovou kartu HomeCredit.

eBanka je držitelkou ocenění Nejdynamičtější banka roku 2005 a Účet roku 2005.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).