Hlavní navigace

O novou linku Českých aerolinií do Štrasburku je zájem

O novou linku Českých aerolinií, která od 31. března spojuje Prahu s francouzským Štrasburkem, je velký zájem a to především ze strany obchodních cestujících. Ti tvoří více než 20 procent obsazenosti linky, což je nad průměrem celé sítě Českých aerolinií. Linka tak hned po prvních měsících provozu generuje oproti plánu nadstandardní výnosy.

Sdílet

Koncem loňského roku České aerolinie zvítězily ve veřejné soutěži na zajištění tohoto prestižního spojení do města, které je sídlem řady evropských institucí. Společnost nabízí devět spojení týdně. Časy odletů byly zvoleny tak, aby vyhověly především cestujícím z České republiky, ale i dalších zemí východní Evropy při jejich pracovních cestách.

„Linku do Štrasburku využívají především obchodníci a úředníci při svých služebních cestách do evropských institucí. Se zahájením hlavní letní sezóny očekáváme také vyšší zájem turistů o toto zajímavé město,“ řekl k nové lince viceprezident pro marketing a vývoj produktu Českých aerolinií Petr Pištělák. Kromě cestujících z ČR linku s přestupem v Praze využívají také občané nových členských zemí Evropské unie z jihu a východu Evropy. Výhodné spojení do Štrasburku nabízejí díky nové lince České aerolinie například euroúředníkům z Varšavy, Budapešti, Sofie nebo Bukurešti při jejich cestách do evropských institucí.

Štrasburk je dále možné využívat jako přestupní bod na návazné vnitrostátní lety po Francii, například do Bordeaux. Kromě nového spojení Prahy se Štrasburkem létají České aerolinie také do hlavního města Evropské unie Bruselu, a to třikrát denně.

Nabídka letů do Francie

Ve Francii kromě nového spojení do Štrasburku České aerolinie nabízejí v současnosti čtyři lety denně z Prahy do Paříže na letiště Charles de Gaulle a nově také denní přímé spojení s Marseille. V code-sharové spolupráci s Air France mohou cestující Českých aerolinií využít navíc další čtyři denní spojení Prahy s Paříží a dva lety denně do Lyonu. S přestupem v Paříži nebo Lyonu nabízejí České aerolinie v code-sharové spolupráci s Air France také spojení do Toulouse, Nice nebo Mulhouse.

Celkem České aerolinie přepravily v roce 2007 mezi Českou republikou a Francií téměř 290 000 cestujících. Meziročně se jejich počet zvýšil o více než osm procent.

Letový řád nové linky

Do Štrasburku letadla Českých aerolinií od 31. března dne odlétají vždy v pondělí, čtvrtek a pátek v 8:40 hodin a ve Štrasburku přistávají v 10:10 po zhruba hodině a půl letu. Zpět se vracejí v 10:40 hodin a v Praze mají plánované přistání ve 12:15. Další let startuje denně kromě soboty v 17:00 hodin a ve Štrasburku přistává v 18:35. Zpět do Prahy se letadlo vydává v 19:05 hodin a v Praze přistává ve 20:40. Na linku České aerolinie nasazují letouny ATR 42 pro 46 cestujících.

České aerolinie v době platnosti letního letového řádu zavedly kromě spojení do Štrasburku dalších pět zcela nových linek: Almaty, Tbilisi, Rostov na Donu, Damašek a Heraklion. Celkem společnost nabízí spojení do 135 destinací ve 48 zemích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).