Hlavní navigace

O.B.HELLER pokračuje v růstu

Celková hodnota pohledávek zapojených do factoringových transakcí společnosti O.B.HELLER dosáhla v loňském roce 16,6 miliard Kč. V meziročním srovnání s rokem 2004 se jednalo o navýšení o 2,4 % a společnost si tak udržela přibližně pětinový podíl na českém factoringovém trhu. V roce 2005 O.B.HELLER realizovala čistý zisk ve výši 63,6 miliónů Kč, což bylo o 6 % méně než v roce předchozím. Výsledky společnosti potvrzují aktuální vývoj finančního trhu, kdy vyšší ochota komerčních bank poskytovat úvěry přispívá ke zpomalení růstu factoringového trhu.

Sdílet

Počátkem dubna 2006 došlo k nejvýznamnější změně v akcionářské struktuře společnosti O.B.HELLER od jejího založení. ČSOB úspěšně zakončila akvizici zbývajících 50 % akcií a stala se tak jediným akcionářem společnosti. „Toto těsné propojení obou finančních institucí umožňuje komplexnější pohled při řešení finančních potřeb našich klientů a rozšiřuje možnosti banky a factoringové společnosti nabízet optimální řešení vycházející z vhodné kombinace jejich produktů,“ řekl obchodní ředitel O.B.HELLER Jindřich Horák, který na tuto pozici přestoupil z mateřské ČSOB loni v září.

Společnost O.B.HELLER poskytuje factoringové financování několika stovkám klientů nejrůznějších velikostí, od menších firem až po velké podniky, které jsou součástí významných nadnárodních skupin. Nejčastěji se jedná o společnosti působící ve stavebnictví, strojírenství, potravinářském průmyslu, elektrotechnice, zdravotnictví, společnosti obchodující s kovy, ale také například se sportovními potřebami nebo kosmetikou. Všechny spojuje potřeba flexibilního financování pohledávek s delším reálným inkasem včetně jejich komplexní správy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).