Hlavní navigace

Novým ombudsmanem Komerční banky byl jmenován JUDr. Joseph Franciscus Vedlich, LLM

[Tisková zpráva] Představenstvo Komerční banky jmenovalo JUDr. Vedlicha novým ombudsmanem klientů KB s účinností od 7. 12. 2009.

Sdílet

Nový ombudsman bude pokračovat v řešení sporných situací mezi Komerční bankou a jejími klienty – fyzickými osobami, které započal v roce 2004 jako vůbec první ombudsman soukromé finanční instituce v České republice Prof. JUDr. Vojtěch Cepl.

Ombudsman řeší v Komerční bance sporné situace mezi klienty a bankou výhradně jako třetí instance, pokud předtím nebyl případ bankou vyřešen ke klientově spokojenosti. Ombudsman má nezávislé postavení, rozhoduje se smyslem pro spravedlnost a s využitím hlubokého právního a etického povědomí. Věřím, že tyto předpoklady JUDr. Vedlich ideálně splňuje, uvedl Henri Bonnet, předseda představenstva a generální ředitel.

Joseph Franciscus Vedlich (1946) má rozsáhlé znalosti a zkušenosti z oboru bankovnictví a legislativy. V roce 1980 promoval na právnické fakultě University Fribourg (Švýcarsko). Titul JUDr. získal na právnické fakultě Karlovy univerzity v Praze. Svou profesní dráhu spojil především se společností Pricewaterhou­seCoopers, ve které končil aktivní profesní dráhu na pozici ředitele finančních služeb. Během 22 let kariéry v této společnosti byl odpovědný za řadu významných projektů v regionu CEE a střední Asie. Jeho významnou pozici v rámci skupiny Pricewaterhou­seCoopers dokládá fakt, že se po roce 1989 podílel na zakládání a řízení poboček skupiny v Rusku, České republice, Kazachstánu a Uzbekistánu.

JUDr. Vedlich je členem Švýcarské asociace právníků. Má české a švýcarské občanství a byl lektorem řady konferencí a workshopů na téma bankovnictví. Mimo jiné se podílel na českém vydání několika mezinárodních knih z oboru bankovnictví a finančních služeb. Hovoří plynně česky, francouzsky a anglicky, domluví se také německy a rusky.

Ombudsman Komerční  banky řeší spory s klienty – fyzickými osobami smírnou cestou, v rámci smírčí procedury se Komerční banka zavazuje jeho rozhodnutí respektovat. Funkce ombudsmana je součástí skupiny ombudsmanů Société Générale, v jejímž čele stojí paní Christiane Scrivener, se kterou český ombudsman úzce spolupracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).