Hlavní navigace

Novým generálním ředitelem České exportní banky se stal Tomáš Uvíra

[Tisková zpráva] Představenstvo České exportní banky, a.s. (ČEB) zvolilo dnes do svého čela Tomáše Uvíru. Ten nastupuje na post generálního ředitele po Lubomíru Pokorném, který rezignoval v září 2010. Novým náměstkem generálního ředitele se stal Luboš Vaněk. Tomáše Uvíru a Luboše Vaňka zvolila do představenstva na svém rovněž dnešním zasedání dozorčí rada banky na základě návrhů akcionářů -ministerstva financí a ministerstva průmyslu a obchodu.

Sdílet

Tomáš Uvíra přichází do čela ČEB z pozice vrchního ředitele správy majetku Ministerstva financí ČR, kde pracoval od dubna 2007. Předtím působil na pozicích viceprezidenta pro řízení finančního úseku Aero Vodochody a finančního ředitele Středočeské plynárenské. Zkušenosti z bankovní sféry získal v První slezské bance a České národní bance, v níž pracoval v letech 1993 až 1996. Na další dva roky se pak stal nuceným správcem Velkomoravské ban­ky.

„Jmenování do pozice ředitele České exportní banky si velice vážím. Mým nejbližším cílem je prověřit jednotlivé činnosti banky a připravit její novou strategii. V této oblasti bych rád navázal na slibně nastartovanou spolupráci se soukromými bankovními ústavy či podporu malých a středních podniků,“ říká nově zvolený generální ředitel Tomáš Uvíra. „Rád bych také, aby činnost banky byla maximálně transparentní a abychom potvrdili její nezbytnou roli v systému  podpory českých exportérů.“

Místopředsedou představenstva byl zvolen Luboš Vaněk, který přichází do České exportní banky z  Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, kde mimo jiné působil jako náměstek ministra průmyslu a obchodu a řídil sekci podřízených organizací. Luboš Vaněk má ve státní sféře bohaté zkušenosti. Pracoval  na Fondu národního majetku a v České správě sociálního zabezpečení, kde byl také náměstkem ústředního ředitele a následně byl pověřen řízením tohoto úřadu. Působil rovněž na kapitálovém trhu a v dohledovém orgánu na Ministerstvu financí ČR a Komisi pro cenné papíry.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).