Hlavní navigace

Nový zajištěný fond KB Ametyst 3 umožňuje investovat do moderního sektoru alternativních energií

Od dnešního dne je investorům k dispozici nový zajištěný fond řady KB Ametyst, s pořadovým číslem 3. Fond nabízí možnost podílet se na vývoji akcií společností ze sektoru alternativních energií a stejně jako předchozí fondy řady KB Ametyst garantuje 100% návratnost investice ke dni splatnosti fondu. Délka trvání fondu Ametyst 3 je čtyři roky.

Sdílet

Investoři mohou nyní vložit své peníze do společností zaměřených na solární energii a na obnovitelné zdroje, jako jsou voda, dřevo a energie z biomasy. „Nevyčerpatelné a obnovitelné zdroje energie se v posledních letech dostaly do popředí energetické politiky vyspělého světa, protože nabízejí alternativu k fosilním palivům (uhlí, ropa, zemní plyn) a jaderné energii. Proto považujeme tento sektor za velice perspektivní a atraktivní pro investování,“ uvedl výkonný ředitel pro marketing Komerční banky Zdeněk Mojžíšek. Jeho slova potvrzují i výzkumy, které předpokládají, že díky zvyšující se světové potřebě energie a tenčícím se zásobám fosilních paliv vzroste do roku 2050 využití obnovitelných zdrojů ze 13 na 50 %.

Sektor alternativních energií v portfoliu fondu zastupuje 5 akciových indexů: WOWAX – akcie firem ze sektoru vodního hospodářství, SOLEX – ze sektoru solárních energií, ERIX – ze sektoru obnovitelných energií, WAEX – ze sektoru firem zabývajících se zvyšováním efektivity výroby solární, větrné, mořské energie a TIMBEX – zaměřený na dřevařský a papírenský průmysl.

Druhou složku portfolia tvoří index DJ EuroStoxx 50, který obsahuje akcie 50 největších společností v Eurozóně. Zajímavou předností fondu KB Ametyst 3 je skutečnost, že ke dni splatnosti fondu je zpětně vyhodnocena výkonnost obou složek (tedy alternativních energií i evropských akcií) a ve výsledném výpočtu zhodnocení fondu je ze 60 % zohledněna složka s vyšší dosaženou výkonností a ze 40 % složka dosahující výkonnosti nižší.

KB Ametyst 3 je v pořadí již dvanáctým zajištěným fondem, který Komerční banka zájemcům o investování volných prostředků nabízí. Minimální investice do fondu činí 10 000 korun. Podílové listy fondu lze nakoupit od 12. listopadu 2007 do 8. února 2008. Doba trvání fondu je 4 roky a dva týdny od ukončení upisovacího období, den ukončení fondu je tedy 22. února 2012.

Správcem fondu je Investiční kapitálová společnost KB. Investičním manažerem fondu je renomovaná Société Générale Asset Management, mateřská společnost IKS KB, která spravuje domácí podílové fondy distribuované Komerční bankou. Podílové listy fondu KB Ametyst 3 lze koupit ve všech 384 pobočkách KB, prostřednictvím telefonního bankovnictví Expresní linka nebo internetového bankovnictví Mojebanka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).