Hlavní navigace

Nový varioLEASING od GE Money Auto nabízí firmám výhodné financování vozidel

Společnost GE Money Auto, která vloni financovala nejvyšší počet osobních vozů v ČR, připravila v reakci na změny daňových zákonů pro zákazníky z řad podnikatelů a firem zcela nový typ finančního leasingu. Pod názvem varioLEASING nabízí unikátní řešení, které zachovává výhody finančního leasingu jako v roce 2007, a to s garancí daňové uznatelnosti nákladů. Umožňuje to variabilní nastavení leasingové smlouvy s dobou splácení již od 24 měsíců a možnost kdykoliv leasing ukončit.

Sdílet

„Od letošního roku došlo ke sjednocení doby odepisování automobilů bez ohledu na způsob jejich financování na 60 měsíců. Nový zákon tak zrušil možnost zrychleného odepsání v 36 měsících v případě pořízení automobilu prostřednictvím finančního leasingu,“ řekl Milan Beutl, generální ředitel GE Money Auto. „S tím jsme se my i naši zákazníci nechtěli smířit, proto přicházíme s inovací – varioLEASINGEM, který nabízí jednoduché řešení současné situace. Náš nový produkt respektuje současné daňové zákony, ale zároveň zachovává podnikatelům flexibilitu v délce trvání doby financování a umožní tak reagovat např. na požadavek rychlejší než pětileté obměny vozového parku. Výše splátky je přitom stejná jako u podobných produktů v roce 2007,“ dodal Milan Beutl.

varioLEASING je finanční leasing určený pro pořízení nových i ojetých vozů s akontací od 0 procent a fixní úrokovou sazbou po celou dobu trvání leasingové smlouvy. Jeho variabilita znamená při zachování daňové uznatelnosti nákladů nejenom individuální nastavení doby splácení od 24 do 84 měsíců, ale také možnost ukončení smlouvy dle aktuálních požadavků podnikatele:

  • řádné ukončení a odkup vozu za 1000 Kč bez DPH,
  • předčasné ukončení smlouvy a doplacení zbylé částky,
  • ukončení splácení hodnoty vozidla a pokračování v platbě pojistného.

„Leasingová smlouva se uzavírá na zákonem požadovaných 60 měsíců (5 let), ovšem konstrukce varioLEASINGU umožňuje, aby klient celou pořizovací cenu vozidla zaplatil již ve 24 vyšších splátkách a zbývající dobu platit pouze pojistné, nebo leasingovou smlouvu řádně ukončil. Klient rovněž může ukončit smlouvu předčasně a doplatit zbylou částku. Pořizovací cenu auta lze tedy vykázat jako daňově uznatelné náklady již během 24 měsíců. Díky tomu má klient možnost častěji obnovovat služební vozidla,“ vysvětlil Milan Beutl.

GE Money Auto nabízí kompletní servis spojený s nákupem vozu, proto si klienti mohou rovněž nastavit období pojištění vozidla (havarijní pojištění i povinné ručení) a výhodných sazeb pojistného mohou využít i po splacení hodnoty vozu. Zároveň mají na výběr také připojištění pro případ krádeže či havárie – pojištění autoPROTECT. Uzavření smlouvy u prodejce vozu trvá obvykle jen několik minut a stačí k němu pouze dva doklady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).