Hlavní navigace

Nový trenažér Allianz mohou mít řidiči kdykoliv u sebe. Allianz křižovatky navíc dokáží zlevnit povinné ručení.

[Tisková zpráva] Allianz křižovatky – tak se jmenuje nová interaktivní hra Allianz pojišťovny, určená pro chytré telefony.

Sdílet

Lidé každého věku na ní mohou velmi hravou formou trénovat situace, které musí denně v provozu řešit motoristé, tedy správný postup při projíždění křižovatek. Ale pozor! Hráči – majitelé vozidel si navíc jejím prostřednictvím dokáží snížit i sazbu povinného ručení. Tato soutěžní hra vznikla ve spolupráci s dopravními odborníky a Policií ČR a nabízí motoristům také možnost prohlédnout si kritické křižovatky v největších městech České republiky. Je i skvělým pomocníkem učitelů a vychovatelů při dětské dopravní výchově. Pracuje ve standardně dostupných operačních systémech, kterými jsou chytré telefony vybaveny a všichni si ji mohou stáhnout zdarma.

Hráči určují, v jakém pořadí budou projíždět vozidla křižovatkami. Časové limity se jim v každém kole zkracují a současně roste obtížnost situace: přibývají tramvaje, auta a častěji se objevují křižovatky bez vyznačených hlavních silnic. Novinku z Allianz lze přirovnat třeba k pilotnímu trenažéru, ovšem s tím rozdílem, že trénovat můžete kdykoliv a kdekoliv. Hra oceňuje rychlost i vytrvalost, čím obtížnější kolo hráči zdolávají, tím roste i jejich bodový zisk. Allianz pak každý měsíc vyhodnotí tři nejlepší, kteří získají 50% slevu na povinné ručení.

„Statistiky nehodovosti uvádějí, že hlavní příčinou dopravních nehod je selhání lidského faktoru,“ vysvětluje vznik této hry s přesahem do povinného ručení předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad. „Ten, kdo má natrénováno, zpravidla neselhává, méně bourá a tím pádem si také snižuje platbu za povinné ručení,“ dodává Strnad.

Nová interaktivní hra Allianz pojišťovny vzdáleně připomíná i křižovatky z testů v autoškole. V tomto případě se ale nemusíte bát žádné bodové ztráty, čeká vás pouze zábava, získání zkušeností, které denně zúročíte v praxi a v případě úspěchu i finanční úspora. „Křižovatky jsou velmi zábavné a věrně připomínají skutečný provoz na silnicích,“ říká autor projektu Libor Kašparovský. „Pokud například rozjedete jako první nesprávné auto a těsně se vyhnete karambolu, můžete ve hře pokračovat, ale za tuhle „myšku“ obdržíte desetibodovou ztrátu,“ doplňuje Kašparovský.

Allianz pojišťovna dlouhodobě podporuje bezpečnost na silnicích a motivuje řidiče k zodpovědnému chování za volantem. Jako světová jednička v neživotním pojištění dlouhodobě spolupracuje s Formuli 1, která je známou „laboratoří“ pro vývoj nových prvků aktivní a pasivní bezpečnosti. Právě v Technologickém centru Allianz u Mnichova už před mnoha desítkami let spatřily světlo světa například bezpečnostní pásy nebo airbagy.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).