Hlavní navigace

Nový systém pro obchodování na trhu XETRA

Fio, burzovní společnost, a.s., největší internetový obchodník s cennými papíry na českém trhu, umožňující obchodování na trzích ČR, USA a SRN, zavedl nový systém pro obchodování na trhu Xetra.

Sdílet

(23.8.) Fio, burzovní společnost, a.s. nabízí klientům on-line přístup na německý akciový trh od roku 2001 a 15.7.2004 se stala, jako první český obchodník, členem elektronické burzy Xetra.

XETRA je plně elektronický systém pro obchodování akcií, warrantů a certifikátů. Na XETRA se nyní odehrává cca 90% obchodů frankfurtské Deutsche Boerse AG. Deutsche Boerse je největší burzou v kontinentální Evropě.

Od dnešního dne, tj. 23.8.2004, Fio po několika týdnech příprav a testování změnilo svůj obchodní systém tak, že pokyny klientů k obchodování jsou nyní předávány přímo na trh Xetra a vypořádávány na účtech u depozitáře HSBC, Trinkaus & Burkhardt KGaA.

Fio tak ukončuje úspěšnou spolupráci s Deutsche Bank, u které se stalo v roce 2001 prvním nebankovním obchodníkem s cennými papíry z postkomunis­tických zemí, kterému Deutsche Bank umožnila napojení na její akciový obchodní systém.

Jako člen Xetra může Fio nabízet českým klientům nejlevnější poplatky v ČR, které nyní činí 0,15% z objemu obchodu, minimálně 11,95 EUR. Napojení přímo na systém trhu Xetra přináší klientům Fio také několikanásobné zrychlení doručení elektronických pokynů na trh z původních cca 10 vteřin na průměrně cca 3 vteřiny. Další výhody klientům, a to především poskytování úvěru na obchodování s akciemi v SRN, plánuje Fio zavést během podzimu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).