Hlavní navigace

Nový slon v pražské ZOO za přispění KB

Praha 23.září 2003 - Za finanční podpory Komerční banky byl do pražské ZOO dopraven sloní samec Nagathan. KB uhradila cestovní náklady spojené s přepravou slona z holandské ZOO Emmen do Prahy a zároveň financovala také nezbytné bezpečnostní úpravy v jeho výběhu.

Sdílet

Komerční banka takto přispěla k obnově zahrady, která byla těžce postižena loňskými katastrofálními povodněmi. Právě loňská povodeň, při které zahynul slon Kadíra, představovala citelný zásah do chovů slonů v pražské ZOO. Příchodem Nagathana začíná nová éra chovu asijských slonů v Praze.

Jsme rádi, že KB mohla takto zoologickou zahradu podpořit. Nápad podílet se na obnově sloního stáda se v KB zrodil bezprostředně po loňských povodních a dnešní příjezd Nagathana znamená konečnou realizaci všech jednání a příprav souvisejících s příchodem nového slona do ZOO. Návštěvníci ZOO se budou moci s Nagathanem setkat například v neděli 28.září. KB na tento den připravila také zábavný program pro děti. Uvedl ředitel Komunikace KB Miloš Adámek.

Slonímu samci Nagathanovi je 23 let, narodil se v Barmě a dnes už je několikanásobným otcem. Slon byl do Prahy přepraven ve speciálním kontejneru a doprovázelo ho několik ošetřovatelů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).