Hlavní navigace

Nový šéf AFAM ČR Josef Beneš chce transparentní a přátelské prostředí pro kolektivní investování

Josef Beneš, předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČSOB Asset Management, byl zvolen novým předsedou Asociace fondů a asset managementu České republiky (AFAM ČR). AFAM ČR sdružuje nejvýznamnější tuzemské investiční společnosti, zahraniční správce fondů nabízející své produkty v ČR a další správce, kteří poskytují služby v oblasti asset managementu.

Sdílet

„Pro svou práci v čele Asociace jsem si stanovil tři hlavní priority. Jejich cílem je pokračovat ve změnách, které pomohou dalšímu rozvoji investování v České republice,“ řekl po svém zvolení Josef Beneš. Jedním z těchto cílů Josefa Beneše je nastartování diskuze na všech relevantních úrovních zahrnujících státní instituce, zástupce trhu i nezávislé subjekty s cílem změnit podmínky pro kolektivní investování tak, aby byly atraktivní pro další příliv domácího i zahraničního kapitálu.

„AFAM ČR by se měl zasadit také o to, aby existovaly jasné a transparentní informace o českém trhu. To mimo jiné předpokládá, že vybudujeme jednotnou platformu pro kvantitativní hodnocení všech subjektů, které u nás působí,“ doplnil Beneš. Nový předseda AFAMu se zároveň přihlásil k myšlence, podle níž by měly být v brzké době sloučeny obě tuzemské asociace, tedy Asociace fondů a asset managementu (AFAM ČR) a Asociace pro kapitálový trh (AKAT).

Josef Beneš (nar. 1970) působil ve významných manažerských pozicích v Praze a v londýnské City, ve funkci předsedy představenstva a generálního ředitele ČSOB AM je od roku 2002. Po absolvování VŠE v Praze nastoupil do ČNB. Na Kolumbijské univerzitě v New Yorku absolvoval dvouletý program MIA zaměřený na makroekonomiku a mezinárodní finance. Před nástupem do ČSOB působil mimo jiné ve Světové bance ve Washingtonu, jako ředitel dealingu v IPB a jako ředitel úseku obchodování na finančních trzích tzv. emerging markets investiční banky Standard Bank v Londýně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).