Hlavní navigace

Nový komoditní fond skupiny Pioneer Investments

Komoditní podfond Pioneer Funds – Commodity Alpha rozšířil produktovou řadu lucemburské rodiny Pioneer Funds. K němu přibylo i několik dalších aktivně řízených podfondů, které vhodně doplňují stávající nabídku v rámci této rodiny. Skupina Pioneer Investments tak reaguje na poptávku svých klientů po tomto typu produktu.

Sdílet

Přidanou hodnotou k zajímavému výnosovému potenciálu podfondu Pioneer Funds – Commodity Alpha je aktivní alokace a optimalizace portfolia na základě analýz historických scénářů. Podfond investuje mimo jiné do tzv. malých komodit a využívá nástroje ke snížení krátkodobých poklesů trhu, jakými jsou například krátké pozice umožňující profitovat z poklesu cen vybraných komodit. Portfolio Pioneer Funds – Commodity Alpha představuje široké investiční spektrum – jeho benchmark obsahuje 31 komodit.

„Komoditní podfond je vítaným rozšířením naší produktové nabídky. Investování do tohoto typu produktu představuje zajímavou investiční příležitost, která v minulosti nebyla drobným investorům běžně dostupná. Současný růst cen komodit s sebou nese také zvýšený zájem investorů, kteří o nich stále častěji přemýšlejí jako o kvalitním doplňku svého investičního portfolia,“ říká Petr Šimčák, ředitel prodeje a marketingu Pioneer Investments v ČR a dodává, „vývoj cen komodit je nezávislý na dění na akciových či dluhopisových trzích, což pro investory znamená plus také v tom, že nemusí sledovat, zda akcie nebo dluhopisy zrovna rostou nebo klesají.“

U České národní banky bylo zaregistrováno celkem 16 nových podfondů Pioneer Funds, převážně akciového zaměření. Pět z nich již bylo zároveň uvedeno do aktivní distribuce.

Nové podfondy budou k dispozici opět prostřednictvím poboček UniCredit Bank Czech Republic a distribuční sítě nezávislých investičních zprostředkovatelů.

Více nejen o rodině lucemburských fondů Pioneer Funds naleznete na webových stránkách skupiny Pioneer Investments www.pioneerinvestments.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).