Hlavní navigace

Nový jízdní řád ČD

Pendolino zvládne trasu Praha – Ostrava nově pod tři hodiny, vlaky vyšší kvality pojedou mezi Prahou a Brnem v hodinovém intervalu a zdarma si může každý stáhnout jízdní řád na internetu. Mezi Prahou a Vídní pojedou vlaky každé dvě hodiny, na Ostravsku vznikne systém „S linek“ jako v okolí Prahy, začnou jezdit nové rychlíky Praha – České Budějovice přes Písek a jízdenky koupené přes internet budou levnější.

Sdílet

Nový jízdní řád začne platit od půlnoci 14. prosince 2008 a nabídne celou řadu novinek, které zrychlí a zlepší cestování po železnici. V mezinárodní dopravě pojede nový přímý vlak EuroCity z Prahy do Bělehradu, do Košic pojede nový spoj EuroNight, vyjede nový autovlak a lepší bude i spojení Pendolinem do Vídně.

Na jižní Moravě čeká na obyvatele historicky nejrychlejší spojení Hodonína a Brna v hodinovém intervalu, radikálně se mění doprava mezi Prahou a Kladnem a z Brna do Mladé Boleslavi bude vlak rychlejší než auto. Zlepší se i řada služeb Českých drah. Nákup přes internet a po telefonu bude mnohem výhodnější, rozšiřuje se počet partnerů projektu ČD Bonus, kde mohou cestující čerpat slevy po předložení jízdenky z vlaku a na www.cd.cz/jizdnirad bude zdarma ke stažení elektronická verze jízdního řádu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).