Hlavní navigace

Nový informační systém Allianz pojišťovny umožňuje rychlejší likvidaci pojistných událostí

[Tisková zpráva] Allianz pojišťovna zavedla do provozu nový informační systém likvidace pojistných událostí. Klientům přináší rychlejší a transparentnější likvidaci případů, pojišťovně zase možnost lépe měřit výkonnost likvidátorů a efektivněji rozdělovat škody do jednotlivých segmentů. Tento jedinečný systém vyvinula pro Allianz pojišťovnu v České republice společnost Unicorn Systems.

Sdílet

Základem nového informačního systému je projekt na zlepšení pracovních postupů v likvidaci CHEX, vyvinutý právě společností Unicorn Systems. Jeho princip vychází z inovačních technik BPM (Business Process Management – řízení obchodních procesů) a dlouholetých zkušeností Allianz při řešení pojistných škod. Umožňuje měřit výkonnost likvidátorů a detailněji sledovat postup jednotlivých případů. Současně s tímto systémem zavedla Allianz pojišťovna také nové standardizované procesy pro veškeré typy škod, které umožňují jejich automatické rozřazování do jednotlivých segmentů.

“Jde o jedinečný systém vytvořený pro Allianz pojišťovnu v České republice a jeden z nejmodernějších systémů v celé skupině Allianz,“ řekl Christoph Plein, člen představenstva Allianz pojišťovny. “Jeho přidanou hodnotou je především zkrácení celého procesu likvidace, vyšší kvalita dat získaných od zákazníků, zavedení plně funkčních oznámení přes internet

a přímé zapojení externích partnerů, například servisů do konkrétních částí procesu likvidace. Klient v tomto případě kromě rychlosti ocení také větší transparentnost a efektivitu likvidace,” uzavřel Plein.

Řešení je založeno na platformě IBM Teamworks 6.2, mezi jejíž hlavní silné stránky patří podpora komunikace se současnými systémy Allianz pojišťovny. „Spuštění informačního systému pro řešení pojistných událostí v Allianz pojišťovně je důkazem schopnosti společnosti Unicorn Systems úspěšně implementovat řešení v segmentu pojišťovnictví. Stejně jako v tomto případě naši klienti oceňují používání nástrojů BPM pro jejich přínos k automatizaci procesů,“ uvedl Jiří Mráz, generální ředitel Unicorn Systems.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).