Hlavní navigace

Nový fond Parvest European High Yield Bond ze skupiny BNP Paribas Asset Management

Od 11. prosince 2005 nabízí společnost BNP Paribas Asset Management v České republice možnost nákupu podílových listů nového podfondu PARVEST Europe High Yield Bond.

Sdílet

Podfond je zaměřen na investování do dluhopisů, jejichž investiční ohodnocení je při jejich akvizici omezené („below investment grade“) a které jsou vydávány emitenty, se sídlem nebo provozující převážnou část své činnosti v evropských zemích. Podfond usiluje o dosažení vyšších výnosů než je obvykle možné dosáhnout investicemi do státních dluhopisů. Investičním cílem je střednědobá valorizace investovaných aktiv.

Podfond PARVEST European High Yield Bond je zařazen do páté rizikové skupiny . Tento podfond je tedy určen pro zkušené investory, kteří jsou ochotni vystavit se vysoké míře rizika.

Míra volatility čistého inventarizačního majetku tohoto podfondů může být vyšší než míra volatility běžného dluhopisového podfondu a nelze vyloučit případnou neschopnost emitentů cenných papírů, do kterých podfond investuje, splácet závazky z těchto cenných papírů plynoucí.

O skupině BNP Paribas Asset Management

Podle objemu spravovaného majetku ve výši 226 miliard EUR k 30. červnu 2005 patří BNP Paribas Asset Management k předním organizacím kolektivního investování v Evropě. Zaměstnává 1.300 expertů v oblasti správy majetku ve více než 20 zemích. Investiční týmy jsou přímo na místě zastoupeny ve všech důležitých světových finančních střediscích, mimo jiné také v Paříži, Londýně, New Yorku, Tokiu a Hongkongu. Specializují se na nejdůležitější třídy investic, způsoby managementu a zeměpisné oblasti.

V České republice nabízí BNP Paribas Asset Management produkt PARVEST, který je nejvýznamnějším produktem BNP Paribas mezi lucemburskými společnostmi s proměnlivým základním jměním (SICAV) a představuje jeden z nejvýznamnějších evropských zastřešujících fondů. Parvest spravuje ve 24 zemích majetek o objemu více než 17 miliard EUR. V České republice nabízí PARVEST celkem 65 fondů, z toho 20 dluhopisových, 6 smíšených, 30 akciových, 6 peněžního trhu, 1 chráněný fond a 2 fondy fondů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).