Hlavní navigace

Novinka v nabídce ČMSS: Dluhopisový fond s dynamickým zajištěním hodnoty UniEuroRenta Absolute Return CZ

Praha, 1. srpna 2006 – Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) rozšiřuje s platností od 1. srpna 2006 nabídku podílových fondů, jejichž prodej zprostředkovává, o dluhopisový fond založený na principu tzv. absolutní návratnosti (Absolute Return). Fond UniEuroRenta Absolute Return CZ sleduje dva cíle: zaprvé zachování hodnoty vloženého kapitálu na bázi kalendářního roku, zadruhé dosažení nadprůměrného vývoje hodnoty ve střednědobém horizontu prostřednictvím variabilního vyrovnávání rizika.

Sdílet

ČMSS nový fond nabízí ve spolupráci se svým partnerem Union Investment, jednou z největších německých kapitálových investičních společností. UniEuroRenta Absolute Return CZ představuje měnově zajištěnou korunovou třídu německého fondu UniEuroRenta Absolute Return. Fond byl založen 19. července 2006 a téhož dne jej Česká národní banka schválila k veřejnému prodeji v České republice.

Dluhopisový fond je obzvláště vhodný pro ty investory, kteří chtějí svůj kapitál investovat střednědobě až dlouhodobě a přitom by rádi téměř zcela vyloučili možnost ztráty

  • UniEuroRenta Absolute Return CZ investuje do mezinárodních dluhopisů s rozdílnou dobou splatnosti. Minimálním cílem přitom je dosáhnout prostřednictvím dynamického řízení rizik a dob splatnosti vloženého kapitálu, ačkoliv to neznamená žádnou závaznou garanci.
  • Aby bylo možno těmto požadavkům dostát, nabízí investiční proces větší volnost než u klasického dluhopisového fondu. Řízení fondu se neorientuje na jeden určitý index, nýbrž může využívat různé investiční třídy a doby splatnosti v dluhopisové oblasti. Je tedy možné v určitých tržních situacích investovat téměř jako na peněžním trhu, nebo naopak nastavit těžiště investování na dlouhé doby platnosti.

Díky své osobité strategii se UniEuroRenta Absolute Return CZ zásadně odlišuje od tradičních dluhopisových fondů

  • Koncept Dluhopisového fondu je založen na tzv. minimální hodnotě, kterou fond stanovuje vždy 1. ledna.
  • Minimální hodnota investorovi signalizuje, že vložený kapitál by ke konci kalendářního roku neměl klesnout pod tuto minimální hodnotu.
  • Zároveň platí, že minimální hodnota pro následující kalendářní rok je odvozena od hodnoty podílového listu k 31. prosinci předchozího kalendářního roku, a měla by být proto vyšší než v roce předchozím nebo alespoň stejná jako v roce předchozím.
  • Klient je tak i v případě nepříznivého vývoje na trhu zpravidla ochráněn před ztrátou. Zároveň nemusí sledovat vývoj na trhu a může využít mnohaleté zkušenosti manažera fondu, který vytěží všechny šance na výnos v rámci stanovené investiční strategie.

V oblasti fondového obchodu ČMSS spolupracuje s největšími evropskými společnostmi.

  • UNION INVESTMENT patří k největším a nejúspěšnějším kapitálovým investičním společnostem v Německu. Byla založena roku 1956, a má tedy padesátileté zkušenosti s obchodem v oblasti fondů s cennými papíry. Její kompetence a služby využívají na 4 miliony klientů. V současnosti společnost spravuje pro soukromé i institucionální investory majetek v hodnotě 140 miliard Euro.
  • KBC ASSET MANAGEMENT je největší belgická investiční společnost. Ve své praxi zužitkovává více než padesátileté zkušenosti a v oblasti zajištěných fondů jí patří vedoucí pozice na trhu. Jejích služeb využívá na 3 miliony klientů. Spravuje majetek v hodnotě více než 106 miliard Euro.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).