Hlavní navigace

Novinářská cena “Writing for CEE” již popáté

Bank Austria, člen UniCredit Group, vyhlašuje již popáté ve spolupráci s Austrian Press Agency (APA) prestižní novinářskou cenu “Writing for CEE”. Soutěže o 5 tisíc euro se mohou účastnit se svými články novináři ze všech evropských států. Tato cena má za cíl představit novinářskou diskuzi na otázky evropské integrace se speciálním zaměřením na střední a jihovýchodní Evropu.

Sdílet

Do 31. července 2008 mají novináři možnost dodat články, které byly publikovány v rozmezí 1. dubna 2007 až 31. července 2008, a to včetně rozhlasových, televizních či online přepisů. Pro účast v soutěži musí novináři odevzdat článek v původním jazyce, jeho přeloženou verzi do anglického jazyka, a stejně tak i svůj životopis. Více informací a přihlašovací formuláře k účasti v soutěži „Writing for CEE“ naleznete na internetových stránkách http://www.apa.at/cee-award. Přihlašovací formuláře můžete poslat emailem na adresu cee.award@apa.at. Vítěz bude vyhlášen v listopadu 2008 na slavnostním večeru, který se bude konat ve Vídni.

V roce 2007 získal cenu „Writing for CEE“ rakouský novinář Martin Leidenfrost za článek „The World behind Vienna“. O druhé místo se dělily rumunská žurnalistka Ana-Maria Luca za reportáž o emigrantech, kteří jsou nuceni opustit své děti ve své rodné zemi a podruhé za sebou Bulharská novinářka Janina Dragostinova.

Členy mezinárodní poroty jsou Jiří Pehe, hlavní poradce Václava Havla, slovenský publicista Michael Berko, slovinský spisovatel Jože Hudezček, polský novinář Igor Janke, maďarský radiožurnalista Júlia Váradi, ředitel CEE komunikace Bank Austria, Ildiko Füredi-Kolarik a stejně tak ředitel zahraniční politiky v APA Ambros Kindel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).