Hlavní navigace

Nové webové stránky ING Wholesale Banking Fondu Nadace Terezy Maxové

ING Wholesale Banking Fond Nadace Terezy Maxové spustil v květnu 2008 nové webové stránky www.ingwbf.cz, které shrnují jeho více než tříletou činnost. Na webových stránkách lze také nalézt informace o pravidelných aktivitách Fondu, o jeho dlouhodobých cílech, podpořených projektech, grantové komisi, nebo si zde zájemci o finanční podporu mohou snadno stáhnout formulář pro poskytnutí grantu. I v letošním roce přibude do ING Wholesale Banking Fondu Nadace Terezy Maxové minimálně 1 000 000 korun.

Sdílet

„ING Wholesale Banking Fond Nadace Terezy Maxové funguje již déle než tři roky a díky tomuto Fondu jsme společně podpořili již více než sto dvacet projektů. Jelikož se jedná o úctyhodné číslo, vznikl tak úmysl založit webové stránky ING Wholesale Banking Fondu Nadace Terezy Maxové. Chceme seznámit širokou veřejnost a ostatní zapojené subjekty nejen s činností Fondu a s konkrétními projety, které jsme podpořili, ale také prezentovat transparentnost rozdělování grantů, jenž je jedním z hlavních důvodů, proč si ING Wholesale Banking vybrala právě Nadaci Terezy Maxové, “ říká Zuzana Kalabová, ředitelka marketingu a komunikace ING Wholesale Banking, a dodává: „Cílem Fondu však není jen podpora ústavní péče či pěstounských rodin, ale také prevence, která je nezbytnou součástí zařazení znevýhodněných zpět do přirozeného rodinného prostředí.“

Stránky www.ingwbf.cz byly představeny 13. května na setkání s médii v Creperii Aux Clochettes. Exkluzivními hosty tohoto setkání byli Miloš Nguyen a Josef Trnka, kteří vyrůstali v dětském domově a dnes úspěšně studují. Jsou proto konkrétními příklady efektivní a dobře fungující podpory ING Wholesale Banking Fondu NTM. „Podle našich výzkumů se pouze necelému procentu (0,7 %) dětí, které vyrůstaly v dětském domově, podaří vystudovat vysokou školu,“ upřesňuje Terezie Sverdlinová, ředitelka PR a komunikace Nadace Terezy Maxové. „Miloš studuje prvním rokem Metropolitní univerzitu Praha a navíc je dětským šéfredaktorem časopisu pro dětské domovy Zámeček. Josef, který pracoval v několika neziskových a charitativních organizacích, se díky grantové pomoci mohl zúčastnit rekvalifikačního kurzu, který mu pomohl stát se odborným ošetřovatelem pro práci s lidmi s těžkým fyzickým a mentálním postižením. Dnes ukončuje další kurz, po jehož skončení bude moci pracovat jako asistent pedagoga,“ doplňuje Terezie Sverdlinová.

ING Wholesale Banking Fond Nadace Terezy Maxové byl založen v roce 2005. Cílem Fondu je podpora vzdělávání, sportu a volnočasových aktivit dětí vyrůstajících v dětských domovech nebo v pěstounské péči. Grantová komise rozděluje třikrát ročně příspěvky, které jsou tvořeny jak darem od společnosti ING Wholesale Banking, tak i příspěvky zaměstnanců a klientů banky. Další informace naleznete na webových stránkách ING Wholesale Banking Fondu Nadace Terezy Maxové na adrese www.ingwbf.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).