Hlavní navigace

Nové výzvy v Regionálních operačních programech výrazně zvýšily aktivitu na dotačním trhu

[Tisková zpráva] EU Point index, který pravidelně sestavuje KB EU Point s cílem monitorovat aktivitu na dotačním trhu v České republice, byl v říjnu opět nadprůměrný.

Sdílet

Růst dotační aktivity způsobily především nově otevřené výzvy ve výzkumu a v regionálních operačních programech. Rovněž KB EU Point zaznamenal zvýšený zájem klientů o konzultace se specialisty Komerční banky.

Říjnový EU Point index: 120 bodů

V říjnu byla aktivita účastníků na dotačním poli opět vyšší, než je dlouhodobě obvyklé. Největší vliv na hodnotu indexu mělo přijímání žádostí do třech oblastí OP Výzkum a Vývoj pro Inovace. V říjnu bylo možné podávat žádosti na Regionální či Evropská centra excelence a Infrastrukturu pro výuku na VŠ spojenou s výzkumem. Žadatelům bylo k dispozici 38 miliard Kč, což je zhruba 70 % alokace tohoto operačního programu pro rozpočtové období 2007–2014.

V říjnu bylo rovněž vyhlášeno několik výzev v Regionálních operačních programech. Například ve Středočeském kraji bylo nově otevřeno šest výzev s celkovou alokací přes 1,1 mld. Kč. Zájemci o dotace mohou žádat o financování projektů především v oblasti rozvoje měst a venkova (mateřské, základní a střední školy, školní jídelny, sportoviště, volnočasové aktivity), dopravy (silnice II. a III. třídy) a cestovního ruchu (cyklostezky). V ROP Severovýchod byly nově otevřeny výzvy cestovního ruchu v celkové výši 1,7 mld. Kč, v ROP Severozápad pak výzvy k podpoře drážní dopravy a projektů rozvoje měst v celkové částce 2,7 mld. Kč.  

Připravuje se vyhlášení výzev pro podnikatele

Podnikatelé by měli sledovat otevírání dalších výzev v Operačním programu Podnikání a inovace. Na začátku příštího roku bude k dispozici dalších 16,7 mld. Kč prakticky ve všech dílčích programech, nejvíce pak v Inovacích, Potenciálu a Eko-Energiích.

graf-kb-TZ

KB EU Point poskytuje klientům KB pomoc při realizaci dotovaného projektu. Bankovní poradce zdarma zajistí vyhledání vhodné dotace pro projektový záměr a regionální EU Point specialista poskytne detailní konzultaci. Žádosti o dotace a kompletní administrativu projektu pak zpracovávají specializované firmy s prověřenými zkušenostmi a odborností, přičemž výběr konkrétní firmy je vždy v rukou klienta. Bankéři rovněž doporučují optimální financování projektu, které vyhovuje dotačním podmínkám. Více informací získáte od bankovního poradce nebo na stránkách www.eupoint.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).