Hlavní navigace

Nové PIN karty VISA byly představeny v rámci pilotního projektu, který je významným krokem v boji proti zneužívání platebních karet

Společnost Visa Europe znovu upevnila svoji přední pozici na poli technologické inovace, když spustila pilotní projekt na nové „PIN karty Visa“. Ten představuje velice efektivní a stylové řešení, jak bojovat s případy zneužití karty v nepřítomnosti zákazníka (tedy hlavně při transakcích uskutečněných po internetu nebo telefonu).

Sdílet

Visa PIN karta byla vyvinuta v úzké spolupráci se společností EMUE Technologies a představuje skutečný průlom v boji proti zneužívání karet. Na první pohled vypadá jako běžná kreditní nebo debetní karta, ale její čip je doplněn o jedinečnou technologii, která generuje jednorázový bezpečnostní kód. Ten se zobrazí držiteli karty na integrovaném osmimístném alfanumerickém displeji. Karta má zabudovanou baterii, jejíž minimální životnost jsou tři roky a její používání je velice pohodlné. Společnost Visa bude díky této kartě moci vydavatelům nabídnout bezpečné řešení pro ověřování online transakcí a spotřebitelé budou bezpečně a pohodlně nakupovat po internetu či telefonu, aniž by ke kartě potřebovali nějaké zvláštní zařízení.

Prezident a generální ředitel společnosti Visa Europe Peter Ayliffe k novince říká: „S dalším dynamickým rozvojem elektronického obchodu musíme my jakožto poskytovatelé platebních řešení hledat další a dokonalejší způsoby boje proti zločincům. Ti totiž vzhledem k většímu zabezpečení transakcí prováděných kartou u obchodníků nyní obrátili svou pozornost k platbám, při nichž není karta fyzicky přítomná.

Společnost Visa Europe stála v uplynulých letech v popředí boje proti těmto hrozbám, stačí vzpomenout iniciativy jako CVV2 nebo Verified by Visa. Náš poslední projekt – PIN karta Visa – je zcela nepochybně další velice významný přírůstek k těmto snahám. Karta je vybavena speciální technologií, jež umožňuje generovat jednorázové bezpečnostní kódy. Tato technologie v kombinaci s dnes již běžným čipem nabízí uživatelům vysoké pohodlí a vydavatelským bankám dává možnost bezprecedentní kontroly nad všemi druhy transakcí, při nichž zákazník není přítomen – vzdálené bankovnictví, internetové a telefonické bankovnictví nebo platební příkazy.“

Generální ředitel společnosti Emue Technologies Brendan McKeegan k tomu dodává: „Jsme velice rádi, že jsme se mohli spojit se společností Visa Europe a nabídnout evropským vydavatelům platebních karet toto originální řešení. Tento inovativní produkt kombinuje všechny standardní autorizační komponenty s jedinečnou technologií vyvinutou naší společností – výsledkem je levné, pohodlné a spolehlivé řešení.“

PIN karta Visa zaručuje, že vzdálenou transakci kartou může provést jen skutečný držitel karty, který jediný zná PIN a má kartu u sebe.

Autorizace transakce probíhá třemi kroky:

  1. Při zvolení vzdálené transakce nebo přihlášení k internetovému bankovnictví aktivuje držitel karty autorizační proces, a to tak, že na kartě stiskne označené tlačítko.
  2. Po vyzvání zadá na kartě standardní PIN.
  3. Na displeji karty se objeví jednorázový kód, který uživatel použije a transakci tím autorizuje.

Peter Ayliffe dodává: „Jde o skutečně jedinečné a originální řešení, které zcela nepochybně osloví vydavatele karet i běžné zákazníky. Vydavatelé, kteří se tohoto pilotního projektu účastní, budou mít skvělou příležitost prokázat zájem o bezpečí svých klientů a odlišit se tak od konkurence. Spotřebitelé zase nepochybně uvítají pohodlí, které jim karty nabízí, i větší jistotu při provádění vzdálených transakcí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).