Hlavní navigace

Nové fondy v nabídce ABN AMRO

Komise pro cenné papíry udělila 24. listopadu 2004 společnosti ABN AMRO Asset Management (Czech), a.s. povolení k prodeji a distribuci 12ti nových fondů. Kromě fondu, který se orientuje na čínské společnosti, se převážně jedná o akciové sektorové fondy. Ty se zaměřují na jedno konkrétní odvětví, z kterého pak portfoliomanažeři na základě důkladné analýzy trhu vybírají ty nejefektivnější cenné papíry. Investice do sektorových fondů tak umožňuje profitovat z perspektivy a růstu daného oboru. Rodina fondů ABN AMRO s oprávněním pro distribuci v České republice se tak rozrůstá na 55 fondů.

Sdílet

China Equity Fund (Čínský akciový fond)

Fond usiluje o profitování z rychle se rozvíjející ekonomiky Čínské lidové republiky, Hongkongu, Tajwanu. Investice fondu jsou rozděleny do různých průmyslových odvětví.

Consumer Discretionary Fund (Fond sektoru zbytných potřeb)

Fond usiluje o dlouhodobé zhodnocení kapitálu prostřednictvím investic do sektoru zbytných služeb. Ten zahrnuje spotřebitelské produkty a služby, které si spotřebitelé kupují po uspokojení základních potřeb a které nezahrnují nezbytné potřeby pro domácnost (výroba a distribuce automobilů, oděvů a látek luxusního zboží, hotely, restaurace, média, zařízení pro volný čas…).

Consumer Staples Fund (Fond sektoru základních spotřebitelských komodit)

Fond investuje do cenných papírů sektoru základních spotřebitelských komodit na celém světě, který zahrnuje základní spotřebitelské produkty a služby, které jsou nezbytné pro domácnost (výroba a distribuce potravin a nápojů, výrobky určené pro péči o domácnost a osobní hygienu…).

Financials Fund (Fond finančních služeb)

Fond usiluje o dlouhodobé zhodnocení kapitálu investicemi do převoditelných cenných papírů společností ve finančním sektoru (bankovnictví, poskytování finančních služeb, investiční bankovnictví, pojišťovnictví, investice do nemovitostí za účelem příjmu z pronájmu…).

Industrials Fund (Průmyslový fond)

Fond investuje do převoditelných cenných papírů z průmyslového sektoru. Ten zahrnuje např. společnosti, které se zabývají zpracováním a distribucí průmyslových statků, včetně stavebnictví, strojírenských výrobků, zařízení pro armádu, leteckého průmyslu, elektrotechniky a také komerčních služeb a přepravy.

Utilities Fund (Fond veřejných služeb)

Fond investuje do cenných papírů sektoru veřejně prospěšných služeb. V typickém případě se tedy bude zaměřovat na společnosti zabývající se produkcí a distribucí elektřiny a plynu, nakupující a přerozdělující vodu, popř. konající činnost v oblasti čištění vody.

Telecommunication Services Fund (Fond telekomunikačních služeb)

Fond investuje v oblasti telekomunikačních služeb. Usiluje o dlouhodobé zhodnocení prostřednictvím investic do cenných papírů společností, které se zabývají nabídkou pevných a bezdrátových telefonů a služeb přenosu dat.

Materials Fund (Surovinový fond)

Sektor materiálů, jehož cenné papíry fond nakupuje, zahrnuje společnosti zabývající se zpracováním komodit, jako jsou chemikálie, stavební hmoty, balící materiály, kovy, a těžbou papíru.

Europe Equity Dynamic Fund (Evropský dynamický akciový fond)

Fond investuje do evropských společností, které jsou považovány za podhodnocené vzhledem k psychologickým faktorům působících na akciových trzích.

US Opportunities Fund (Americký fond investičních příležitostí)

Fond usiluje o plné využití vznikajících příležitostí amerických společností pro vytvoření návratnosti. Fond bude mít obvykle své investice rozloženy následovně: 60–100% akcie, 0–40% dluhopisy a krátkodobé dluhové cenné papíry.

Europe Opportunities (Evropský fond investičních příležitostí)

Fond usiluje o plné využití vznikajících příležitostí evropských společností pro vytvoření návratnosti. Fond bude mít obvykle své investice rozloženy následovně: 60–100% akcie, 0–40% dluhopisy a krátkodobé dluhové cenné papíry.

Euro Plus Fund

Fund peněžního trhu usiluje o vysoký a pravidelný růst, přičemž bere v úvahu jak kapitálovou bezpečnost, tak vysokou likviditu tím, že investuje především do investičního stupně převoditelných dluhových cenných papírů v EUR.

Do konce roku stále trvá možnost nakoupit níže uvedené fondy s polovičními vstupními poplatky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).