Hlavní navigace

NOVÉ EMISE INVESTIČNÍCH CERTIFIKÁTŮ A WARRANTŮ

Burza cenných papírů Praha zahájí v pondělí 5. března obchodování s osmi novými emisemi investičních certifikátů a dvěma emisemi warrantů.

Sdílet

K dosavadním sedmi investičním certifikátům obchodovaným na oficiálním volném trhu přidá společnost Raiffeisen Centrobank AG v pondělí 5. března osm nových turbo certifikátů a dva warranty. Podkladovými aktivy pro nové certifikáty budou ropa typu Brent, emise akcií společností ČEZ a Telefónica O2 C.R., zlato a index pražské burzy PX. V případě warrantů půjde o investiční nástroje s podkladovými aktivy v podobě emisí akcií ČEZ a Telefónica O2 C.R.. Nové emise uvádí na trh člen burzy Raiffeisenbank, a.s., který bude zároveň u všech nových titulů plnit funkci specialisty.

„Jsem rád, že emitent přichází na trh s dalšími produkty, které obohatí nabídku pro investory. Zejména pákové certifikáty začínají být na trhu vyhledávané a jejich popularita neustále roste. Konečně objemy obchodů v posledních týdnech o tom jasně vypovídají a nasvědčují, že nové emise nebudou na trhu jen do počtu“ – říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

Turbo certifikáty může investor zakoupit jak v případě očekávaného růstu hodnoty podkladového aktiva (typ long), tak v případě očekávaného poklesu (typ short). Důležitým údajem pro turbo certifikáty je tzv. bariéra. Při dosažení této předem stanovené hodnoty dochází k tzv. knock-outu daného certifikátu a vyplacení jeho zůstatkové hodnoty. Pákový efekt, kterým se turbo certifikáty vyznačují, se mění v závislosti na tom, jak se průběžná hodnota certifikátu blíží nebo naopak vzdaluje od bariéry.

Bližší seznámení s charakteristikou jednotlivých druhů investičních certifikátů, stejně jako ostatních instrumentů obchodovaných na pražské burze, umožňují nové internetové stránky www.px.cz, které burza zřídila pro začínající investory.

Nově vydané investiční certifikáty:

BRENT TURBO LONG, BRENT TURBO SHORT, ČEZ TURBO LONG, GOLD TURBO LONG, GOLD TURBO SHORT, PX TURBO LONG I., PX TURBO LONG II., O2 C.R. TURBO LONG.

Warranty:

ČEZ W SHORT, O2 C.R. W SHORT

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).