Hlavní navigace

Nové blue-chips na hlavním trhu pražské burzy

Na hlavní trh Burzy cenných papírů Praha dnes poprvé vstoupily dvě emise společnosti ORCO Property Group. Akcie společnosti se staly osmým titulem na pražské burze, jenž je obchodován v segmentu SPAD.

Sdílet

Ceníme si každé nové kvalitní emise, kterou na našem trhu můžeme přivítat, komentoval příchod akcií ORCO předseda burzovní komory a generální ředitel pražské burzy Petr Koblic. V tomto případě jde navíc o emitenta, který je na českém trhu dlouhodobě významně etablován. Ostatně, společnost ORCO již zveřejnila svůj záměr požádat v letošním roce o duální listing třetí své emise, totiž poukázek na akcie. Podle všeho tedy ORCO na pražské burze nebude rozhodně jen tak do počtu, dodává Koblic.

O přijetí akcií ORCO (ISIN LU0122624777) a vyměnitelných dluhopisů ORCO 5,5/11 (ISIN FR0010108704) na hlavní trh rozhodl burzovní výbor pro kotaci na svém jednání 18. ledna, prospekt emitent schválila Komise pro cenné papíry minulý týden. V případě obou emisí jde o duální listing, neboť primárně jsou kotovány na vedlejším trhu burzy Euronext v Paříži. Finančním poradcem transakce byla společnost JPMorgan, lokálním kotačním agentem Česká spořitelna.

V segmentu SPAD je pro akcie ORCO stanoven lot 500 ks a maximální rozpětí kotace (spread) 10 Kč. Z deseti tvůrců trhu, působících v segmentu SPAD pražské burzy, kotují od prvního dne obchodování akcie ORCO společnosti ATLANTIK Finanční trhy, Česká spořitelna, FIO, burzovní společnost, ING Bank, Patria Finance a WOOD & Company Financial Services.

Akcie i dluhopisy budou na pražské burze obchodovány rovněž v automatických a blokových obchodech. Akciová emise bude navíc formou mimořádné aktualizace bází indexů od 7. února zařazena do báze indexů PX-50 a PX-D.

Na začátku obchodního dne otevíraly akcie ORCO kurzem 1225 Kč, který vychází ze včerejšího uzavíracího kurzu akcií v Paříži. Dnešní obchodní den na pražské burze uzavřely akcie ORCO kurzem 1286 Kč.

Miloš Růžička
Bison & Rose Public Relations
mediální zástupce Burzy cenných papírů Praha

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).