„Instalací protiskimmovacího nástavce reagujeme na nejnovější trendy na trhu. Vnímáme ji jako důležitý krok vedoucí k dalšímu zvýšení bezpečnosti služeb, která je pro nás prioritou. I nadále sledujeme aktuální situaci a průběžně budeme zavádět dostupné novinky a možnosti obrany proti skimmingu“, uvedl Jiří Vajgl, vedoucí oddělení řízení sítě bankomatů České spořitelny.
Nový bezpečnostní prvek klienti dobře rozpoznají. Je vyroben ze zeleného tvrzeného plastu a má integrovaný hologram. Je průhledný a zezadu prosvícený přerušovaným světlem indikátoru čtečky. Navíc obrázek bezpečnostního zařízení je zobrazován v cyklu marketingových sdělení na obrazovce takto vybaveného bankomatu. Instalace bezpečnostního prvku neznamená žádnou změnu v postupu užívání bankomatu.
Systém FDI je jedním z několika opatření, kterými Česká spořitelna chrání klienty před skimmingem. Od roku 2005 jsou všechny bankomaty České spořitelny vybaveny protiskimmovacím softwarem, který riziko načtení údajů z magnetického proužku platební karty téměř eliminuje. Účinnou zbraní proti skimming je také čipová technologie – právě neustále se rozšiřující síť terminálů a bankomatů, které při transakci zpracovávají pouze informace z čipu karty přispívá k tomu, že se prostor pro zneužívání padělků s oskimmovanými daty z magnetického proužku neustále zmenšuje.
Čipové karty Česká spořitelna začala vydávat v loňském roce, v současné době vydala již více než 1,3 miliony čipových karet. Všechny bankomaty a více než polovina (8 300) platebních terminálů ČS jsou již převedeny na čipovou technologii. Česká spořitelna má nejširší síť bankomatů (1 094) a platebních terminálů (10 800 POS) v České republice.