Hlavní navigace

Nová tranše strukturovaného vkladu US TOP 500/II

Živnostenská banka s platností od 12. května nabízí už druhou tranši dolarového strukturovaného vkladu US TOP 500/II. „US TOP 500 byl zatím nejúspěšnější emisí ze všech strukturovaných vkladů, které Živnostenská banka nabízela. Rozhodli jsme se proto nabídku zopakovat, aby možnost bezpečně investovat do amerických akcií měli i další zájemci,“ řekla Helena Suchánková, ředitelka odboru vývoje produktů a řízení segmentů.

Sdílet

US TOP 500/II je 4letý termínovaný vklad, jehož výnos je navázán na průměrné zhodnocení amerického akciového indexu Standard & Poor´s. Index odráží vývoj cen akcií 500 největších amerických společností jako jsou Coca-Cola, Ford, Hewlett-Packard, General Electric, IBM, Microsoft, Exxon Mobil, Boeing a další. Minimální výše investice je 500 USD resp. násobky 100 USD. Úrok pro upisovací období, které končí 13. července, je 0,9 procenta, banka garantuje základní výnos 1,0 % při splatnosti.

Klienti Živnostenské banky investovali do tří emisí strukturovaných vkladů řady TOP už 750 milionů korun. Strukturovaný vklad je jediným produktem na trhu, který kombinací moderních finančních nástrojů umožňuje využít výhody investic do akcií nebo akciových indexů a termínovaného vkladu. Klient nemusí mít obavy z případného poklesu cen akcií, neboť banka garantuje vrácení celého vkladu plus základní výnos při splatnosti. Klient na rozdíl od zajištěných podílových fondů neplatí žádné vstupní ani správcovské poplatky. Investice jsou ze zákona o bankách pojištěny. Stupeň rizika strukturovaného vkladu je tak na úrovni termínovaného vkladu, tedy velmi nízký, přesto umožňuje bezpečně dosáhnout atraktivního výnosu.

Ivo Polišenský
Tiskový mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).