Hlavní navigace

NOVÁ STRUKTURA BURZOVNÍHO TRHU

Burza cenných papírů Praha bude mít od 1.7. 2007 novou strukturu regulovaného trhu. Dojde ke sloučení stávajícího hlavního a vedlejšího trhu. Spojený hlavní a vedlejší trh ponese nadále název hlavní trh burzy.

Sdílet

Burzovní komora Burzy cenných papírů Praha, a.s. rozhodla dne 23.5.2007 o nové struktuře burzovního regulovaného trhu, která spočívá ve sloučení stávajícího hlavního a vedlejšího trhu. Novou strukturou trhu burza reaguje především na očekávanou tzv. velkou novelu zákona o podnikání na kapitálovém trhu, do které bude zapracována Směrnice 2004/39/ EC Evropského Parlamentu a Rady (MiFID), která bude mít za následek vznik dvou burzovních trhů – regulovaného a oficiálního.

Toto sloučení trhů bude provedeno s účinností od 1.7.2007, tzn., že společnosti obchodované na vedlejším trhu budou k tomuto datu převedeny na trh hlavní. Spojený hlavní a vedlejší trh ponese nadále název hlavní trh burzy.

Změna struktury trhu se nedotkne oficiálního volného trhu, který bude zachován ve stávající podobě. V souvislosti s rozhodnutím o sloučení hlavního a vedlejšího trhu schválila burzovní komora novelu Burzovních pravidel v částech týkajících se podmínek přijetí cenného papíru k obchodu na hlavním trhu burzy, poplatkového řádu a sazebníku burzovních poplatků na rok 2007.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).