Hlavní navigace

Nová soutěž Velice Dobrý Výtvor má své první vítěze

[Tisková zpráva] V budově ústředí ČSOB byla na konci května slavnostně udělena Cena Olgy Havlové. Sochu Olbrama Zoubka s názvem Povzbuzení si letos odnesla Věra Strnadová za celoživotní angažmá ve prospěch lidí se sluchovým postižením. Součástí této významné události bylo také vyhlášení výsledků soutěže Velice Dobrý Výtvor, do které se zapojili stipendisti Fondu vzdělání se zdravotním nebo sociálním handicapem.

Sdílet

Již sedmnáctou cenu udělil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové za účasti biskupa Václava Malého, primátora hlavního města Prahy MUDr. Bohuslava Svobody a také generálního ředitele ČSOB Pavla Kavánka. Ocenění je určeno osobnosti, která navzdory svému těžkému zdravotnímu handicapu pomáhá ostatním.

„S nápadem uspořádat soutěž velice Dobrý Výtvor jsme přišli v minulém roce. Osobně se setkáváme s novými studenty, žadateli o stipendia, abychom je poznali, seznámili se s jejich příběhem a následně rozhodli o udělení dlouhodobé podpory. Mnozí z nich se v rámci možností snaží věnovat i svým koníčkům a jsou velmi talentovaní. Soutěž tak pomohla nejen k tomu, abychom je motivovali k jejich dalšímu rozvoji a dodali jim novou energii, ale pomohla i nám. Prostřednictvím jejich příběhů a jejich výtvorů jsme ukázali naše studenty z té lidské stránky, jako živé skutečné osoby a ne jako pouhé položky projektu, který podporujeme,“ říká Pavlína Folovská, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Soutěž Velice Dobrý Výtvor byla určena pro stipendisty Fondu vzdělání, společného projektu ČSOB a Výboru Dobré Vůle, ze kterého jsou podporováni středoškolští a vysokoškolští studenti se zdravotním nebo sociálním handicapem. Do soutěže se přihlásilo 15 studentů s 21 pracemi (obrazy, hudební nahrávky, fotografie, poezie, povídky a šperky).

Na prvním místě se umístil Tomáš Kačo s improvizační nahrávkou Nálada a odnesl si odměnu 15 tisíc korun. Druhou cenu v podobě 10 tisíci korun získal Jan Molnár za olejomalbu Přístav nočních nálad. Třetím místem a výhrou 5 tisíc korun odměnila porota, složená ze zástupců ČSOB, VDV a odborné veřejnosti, videonahrávku árie Rosiny z opery Lazebník Sevillský od Barbory Barešové.

Zároveň byla udělena Cena zaměstnanců, o které rozhodli zaměstnanci ČSOB hlasováním. Nejvíce hlasů získala Markéta Slabá a její soubor básní Barvy Země a odměnu 10 tisíc korun.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).