Již sedmnáctou cenu udělil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové za účasti biskupa Václava Malého, primátora hlavního města Prahy MUDr. Bohuslava Svobody a také generálního ředitele ČSOB Pavla Kavánka. Ocenění je určeno osobnosti, která navzdory svému těžkému zdravotnímu handicapu pomáhá ostatním.
„S nápadem uspořádat soutěž velice Dobrý Výtvor jsme přišli v minulém roce. Osobně se setkáváme s novými studenty, žadateli o stipendia, abychom je poznali, seznámili se s jejich příběhem a následně rozhodli o udělení dlouhodobé podpory. Mnozí z nich se v rámci možností snaží věnovat i svým koníčkům a jsou velmi talentovaní. Soutěž tak pomohla nejen k tomu, abychom je motivovali k jejich dalšímu rozvoji a dodali jim novou energii, ale pomohla i nám. Prostřednictvím jejich příběhů a jejich výtvorů jsme ukázali naše studenty z té lidské stránky, jako živé skutečné osoby a ne jako pouhé položky projektu, který podporujeme,“ říká Pavlína Folovská, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.
Soutěž Velice Dobrý Výtvor byla určena pro stipendisty Fondu vzdělání, společného projektu ČSOB a Výboru Dobré Vůle, ze kterého jsou podporováni středoškolští a vysokoškolští studenti se zdravotním nebo sociálním handicapem. Do soutěže se přihlásilo 15 studentů s 21 pracemi (obrazy, hudební nahrávky, fotografie, poezie, povídky a šperky).
Na prvním místě se umístil Tomáš Kačo s improvizační nahrávkou Nálada a odnesl si odměnu 15 tisíc korun. Druhou cenu v podobě 10 tisíci korun získal Jan Molnár za olejomalbu Přístav nočních nálad. Třetím místem a výhrou 5 tisíc korun odměnila porota, složená ze zástupců ČSOB, VDV a odborné veřejnosti, videonahrávku árie Rosiny z opery Lazebník Sevillský od Barbory Barešové.
Zároveň byla udělena Cena zaměstnanců, o které rozhodli zaměstnanci ČSOB hlasováním. Nejvíce hlasů získala Markéta Slabá a její soubor básní Barvy Země a odměnu 10 tisíc korun.