Hlavní navigace

Nová Patria Online

Portál Patria Online (www.patria.cz), nejrozsáhlejší český server specializovaný na investování, podstoupil zásadní proměnu.

Sdílet

Ve středu 21. března byla spuštěna nová verze informačního portálu Patria Online. Mezi nejdůležitější novinky, které tento portál specializovaný na finanční trhy obsahuje, patří komplexní korporátní data o obchodovaných společnostech v ČR i ve světě, sofistikované analytické nástroje a kalkulátory či unikátní interaktivní grafy. Uživatelé dále ocení nové, přehlednější a rychlejší grafické rozhraní nebo možnost výrazně větší personalizace stránek. Zásadní grafickou proměnu a rozsáhlé funkční rozšíření doznala nejen veřejná část serveru, ale také placená nástavba Patria Plus. Ta je zaměřena na potřeby firem, pro soukromé investory byl zřízen zvláštní modul Investor Plus.

„Portál Patria Online je nyní díky své komplexnosti a modernímu designu srovnatelný s předními světovými servery, které se zaměřují na finanční trhy. Nový portál nabízí firmám a soukromým investorům unikátní informační podporu, která v současnosti svou funkčností a rozsahem nemá v České republice konkurenci,“ oznámil Martin Kodýdek, ředitel společnosti Patria Online, která tento server provozuje.

Na první pohled je patrná grafická proměna portálu. Ta vede k výraznému zpřehlednění uživatelského prostředí. Stránky umožňují, na základě bezplatné registrace, mnohem výraznější personalizaci, tedy přizpůsobení nastavení a vzhledu stránek potřebám individuálního uživatele.

Z funkčního hlediska obsahuje portál spoustu nových nástrojů a rozšíření. Nejvýraznějšími novinkami jsou výrazně komplexnější informace o obchodování na akciových trzích, interaktivní grafy, které poskytují přehledná srovnání zvolených položek a sofistikované analytické nástroje umožňující kvalifikovanější investiční rozhodování.

Portál i nadále obsahuje jak veřejnou, tak placenou část – Patria Plus. Dosavadní rozdělení placené části Patria Plus na tematické moduly (Zpravodajství Plus, Ekonomika Plus, Treasury Plus a Akcie Plus) je v nové verzi nahrazeno rozdělením portálu na dvě části podle potřeb firem a individuálních investorů. Placená nástavba, která poskytuje komplexní informační řešení pro podniky, se jmenuje Patria Plus, pro soukromé investory byl zřízen zvláštní modul s důrazem na akcie nazvaný Investor Plus. „Zakoupením licence získávají klienti přístup ke kompletní nabídce služeb a veškerým informačním zdrojům nového portálu. Tato investice se jim vyplatí nejen prostřednictvím informovanějšího rozhodování, ale také díky výrazné úspoře času, který by jinak strávili hledáním informací z různých dílčích alternativních zdrojů. Výraznou konkurenční výhodou je individuální přístup ke klientům a vlastní analytický servis zpracovávaný špičkovými profesionály v oboru,“ podotkl Martin Kodýdek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).