Hlavní navigace

Nová linka easyJet z Prahy do Ženevy

Včera v odpoledních hodinách odletěli první pasažéři z Prahy na nové lince easyJet do Ženevy. easyJet, přední nízkonákladová společnost v Evropě, nabízí do Ženevy denní spojení za cenu zpáteční letenky od 1258 Kč včetně poplatků. Letenky je možno si rezervovat na www.easyjet.com. easyJet otevřením nové linky z Prahy reaguje na zvyšující se úspěch na tomto letišti a kontinuální nárůst v počtu přepravených cestujících. O novou trasu se očekává zájem jak ze strany obchodních cestujících, tak těch, kteří cestují na dovolenou, jelikož město Ženeva, ležící na úpatí pohoří Jura a jež je jakousi vstupní branou do Alp, má určitě co nabídnout. Kdysi útočiště protestantů v 16. a 17. století, kde byl později založen Červený kříž,

Sdílet

Kdysi útočiště protestantů v 16. a 17. století, kde byl později založen Červený kříž, dnes je Ženeva označována “Městem míru” a je sídlem několika světových humanitárních organizací.

Symbolem města je slavný vodotrysk na břehu jezera – fontána Jet d´Eau – tryskající křišťálově průzračnou vodu. Za nákupy se chodí na chic ulici “Rue de Rhone” nebo “Rue de la Confederation, du Marche či de la Croix”. Staré město ukrývá spoustu obchůdků se starožitostmi, stejně jako typické restaurace nebo několik galerií. K oblíbeným místům návštěvníků patří bezesporu oblast Saint-Gervais a Paquis, každou středu a sobotu se tady koná pestrobarevný bleší trh Plaine de Plainpalais.

Ženeva nabízí přes 30 muzeí: Museum Art and History, the Natural History Museum, the Botanical Conservatory and Garden, the International Museum of the Red Cross – každý si tu najde to své!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).