Hlavní navigace

Volksbank CZ vydává emisi hypotečních zástavních listů

Volksbank CZ dnes vydává novou pětiletou emisi hypotečních zástavních listů (HZL) v objemu 500 milionů korun a sazbou kuponu 5,70 % ročně. Jedná se o v pořadí již pátou emise HZL Volksbank CZ. Její splatnost je v říjnu 2014.

Sdílet

Další emisí hypotečních zástavních listů v této pro kapitálový trh složité době Volksbank poukazuje na kvalitu a stabilitu vydaných dluhopisů, které jsou z hlediska výnosnosti vhodné i pro naše retailové klienty, uvádí Pavel Barták, vedoucí oddělení HZL Volksbank CZ, a dodává: Hypoteční zástavní listy jsou vhodné zejména pro investory, kteří dávají přednost předem zaručenému výnosu a garanci výplaty jistiny a mají přitom investiční horizont v délce doby do data splatnosti. Emisi HZL schválila Česká národní banka dne 9. října 2009 a prospekt je k dispozici v sídle emitenta a na internetových stránkách www.volksbank.cz.

Hypoteční zástavní listy jsou atraktivní z hlediska stability výnosu. Jedná se o bezpečné cenné papíry z důvodu dvojího krytí – zástavním právem k nemovitostem a pohledávkami z hypotečních úvěrů. HZL jsou volně převoditelné, tudíž s nimi lze obchodovat i před datem splatnosti.

Emisní podmínky:

ISIN CZ0002002116
Objem emise: 500 mil. Kč
Sazba kuponu: 5,70 % p. a.
Emisní kurz k datu emise: 104,71 %
Podoba: zaknihovaná
Forma: na doručitele
Datum emise: 27. 10. 2009
Splatnost emise: 27. 10. 2014
Nominální hodnota: 10 000 Kč

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).