Hlavní navigace

Nová dimenze placení na internetu: GEMB přichází jako první se službou PayMyway

[Tisková zpráva] GE Money Bank se stala první bankou v ČR, která propojila své internetové bankovnictví s novou službou PayMyway.

Sdílet

Možnost online platby přes PayMyway je tak nyní dostupná více než půl milionu klientů GE Money Bank, kteří ke svému účtu využívají Internet Banku. PayMyway je univerzální, bezpečný a pohodlný platební nástroj a zároveň obchodní systém propojující svět elektronických obchodů se světem bank. Princip platby spočívá v propojení obchodu s internetovým bankovnictvím zákazníka, přičemž majitel obchodu vůbec nepřichází do styku s osobními nebo autorizačními údaji klientů. Největší výhodou je okamžitá garance platby, kterou banka učiní bezprostředně po potvrzení částky zákazníkem. Tím se celá operace nejen zrychlí, ale o pohybu peněz bude mít větší přehled jak zákazník, tak i majitel obchodu.

„Služba PayMyway je uživatelsky velmi pohodlná. Narozdíl od elektronických peněženek nebo obdobných platebních nástrojů jednotlivých bank si nemusí lidé platící přes PayMyway zakládat žádný nový  účet a pamatovat si nová bezpečnostní jména a hesla,“ řekl Ivan Varhaník, eBusiness manažer GE Money Bank. „Velkou výhodou PayMyway je i urychlení celého procesu platby v internetovém obchodě. Obchodník totiž může vydat zboží ihned po garanci platby bankou, která tak učiní během několika vteřin po potvrzení částky v internetovém bankovnictví,“ dodal Ivan Varhaník.

Služba PayMyway od společnosti BSC Praha, s níž GE Money Bank na tomto projektu spolupracuje, je zcela bezpečný a univerzální nástroj, který propojuje elektronické obchody s internetovým bankovnictvím. Princip platby spočívá v předvyplněném platebním příkazu, který se automaticky vygeneruje po výběru zboží v elektronickém obchodě a volbě PayMyway jako způsobu platby. Prostřednictvím Internet Banky zbývá jen potvrdit platební příkaz, který po akceptaci bankou získá status garantované platby. Díky tomu se celá operace nejen zrychlí, ale o pohybu peněz bude mít větší přehled jak zákazník, tak i majitel elektronického obchodu. Klienti GE Money Bank, kteří používají Internet Banku, mohou službu začít využívat okamžitě.

V brzké době se také rozšíří počet internetových obchodů, u kterých bude možné provádět platby prostřednictvím služby PayMyway. Stejně tak by měly přibýt i další instituce, pro které bude PayMyway nejefektivnějším způsobem, jak přijímat platby od svých zákazníků. Seznam obchodů a institucí mohou zákazníci nalézt na stránce http://www.pa­ymyway.cz/. Zda lze platit v daném obchodě prostřednictvím PayMyway zákazníci poznají podle loga PayMyway umístěného na konkrétní webové stránce.

Internetové bankovnictví GE Money Bank, tzv. Internet Banka, získala v roce 2009 cenu veřejnosti Zlatá koruna. GE Money Bank tímto rozšířením portfolia služeb následuje moderní trendy v bankovnictví a stává se tak na českém trhu jejich průkopníkem. Obdobné systémy již fungují velmi úspěšně v řadě západoevropských zemí, zejména v Nizozemí a Německu.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).