Hlavní navigace

Nová bytová výstavba nabízí výrazně větší komfort a kvalitu než starší bytové a panelové domy

Praha - 29. ledna 2007 – Byty v nových domech stavěných největšími developerskými společnostmi nabízejí ve srovnání s dřívější bytovou zástavbou desítky výhod. Mezi nejvýznamnější patří tepelně izolační parametry, bezpečnější protipožární řešení či zdravější mikroklima dané moderními použitými materiály. Největší výhodou oproti starší bytové výstavbě je architektonická originalita, barevnost, důraz na harmonické uspořádání okolí a zejména obrovský výběr z různých druhů dispozic jednotlivých bytů, včetně balkonů a teras, které jsou součástí většiny nových bytů.

Sdílet

Mezi další významné výhody nových bytových domů patří použité vnitřní technologie jako elektro instalace či topení s delší životností, bezpečnější řešení společných prostor či zábradlí na balkonech, ale například i dopravní obslužnost vyřešená již v době kolaudace. Nové bytové domy odpovídají přísnějším požadavkům z hlediska akustiky, požární ochrany a výměny vzduchu.

„Velká řada výhod bytů v nových domech je dána přísnějšími normami a moderními použitými materiály. Dříve byl výběr materiálů i technologií podstatně omezenější,“ říká Ing. Michal Martínek, výrobní ředitel developerské společnosti FINEP. „Nutnost stavět kvalitně a architektonicky zajímavěji je potom dána konkurenčním prostředím trhu,“ dodává Martínek.

„Nové byty v dobrých lokalitách stavěné zejména velkými developery jsou výhodnou a hlavně bezpečnou investicí. Naopak ceny bytů v panelovém domě mohou být zejména v některých lokalitách mírně nadhodnoceny a tudíž bych pro dlouhodobější investici doporučoval rozhodně byt v novostavbě,“ říká Petr Illetško generální ředitel realitní společnosti AAABYTY.CZ. „Výhodnost investice u nového bytu je dána zkušeností a dobrým jménem jednotlivých developerů zaručující profesionální zvládnutí projektu. Kromě toho je stále důležitějším faktorem úspěšných bytových projektů originální architektonické zpracování.“

Dalšími výhodami nových bytů jsou bezesporu použité materiály, které jsou certifikované a zdravotně nezávadné, praktickou výhodou je i vytápění: paneláky jsou závislé na dálkovém vytápění, nové domy mají většinou lokálně řešené vytápění. Významnou kapitolou výhodnosti nového bytu jsou jasně definované vztahy vlastníka bytu k domu v kupní smlouvě, ale i jasně daná pravidla úklidu společných prostor či údržbě zeleně. Odpadají tak neshody vlastníků při řešení rekonstrukce bytového domu a tím ty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).