Hlavní navigace

Nosorožec ze Dvora Králové dostal jméno Era

[Tisková zpráva] Ve sváteční den 28. října 2010 proběhl v zoologické zahradě ve Dvoře Králové křest samičky nosorožce dvourohého, kterého Era od Poštovní spořitelny letos v září adoptovala. Mládě bylo pokřtěno výkonnou ředitelkou Vlastou Dolanskou jménem JUST ERA a stalo se tak chráněncem Poštovní spořitelny a Ery.

Sdílet

Nosorožec ze Dvora Králové dostal jméno Era

 „Vybrali jsme si nosorožce dvourohého, protože se jedná o ohrožený druh, který je potřeba chránit a všemožně podpořit jeho navrácení do přírody. Po vzoru naší nové produktové řady jsme se rozhodli pojmenovat ho Era a mně nezbývá, než mu popřát šťastnou životní éru,“ popsala kmotra JUST ERY Vlasta Dolanská, výkonná ředitelka Poštovní spořitelny. 

Křtu již druhého mláděte tohoto nosorožce se zúčastnila celá řada hostů, mezi nimiž byl i herec Jan Hrušínský. První část jména udělila mláděti přímo ZOO Dvůr Králové, druhou má od Poštovní spořitelny a Ery.

ZOO ve Dvoře Králové je jedním z největších chovatelů tohoto druhu nosorožců v Evropě. Vloni vyvezla tři jedince do národního parku v Tanzanii. Snaží se tak o návrat nosorožců do volné přírody ve východní Africe.

Era se maximálně  zaměřuje na požadavky dnešního klienta. Cílem je co nejvíce zjednodušit produktovou nabídku a poskytnout srozumitelné, praktické, dostupné a funkční služby, které se bez ostatních zbytečností přizpůsobí potřebám zákazníků. Poštovní spořitelna je součástí Československé obchodní banky, a. s.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).