Hlavní navigace

Neživotní pojištění Pojišťovny ČS koupí Kooperativa

Kooperativa pojišťovna, a.s. se stala vítězem výběrového řízení na koupi neživotní části Pojišťovny České spořitelny. Zároveň se Kooperativa stane partnerem Pojišťovny České spořitelny pro zajišťování služeb neživotního pojištění klientům Finanční skupiny České spořitelny.

Sdílet

Obě strany se dohodly, že podrobnosti oznámí nejpozději při podpisu kupní smlouvy. Podpis kupní smlouvy je plánován na čtvrté čtvrtletí 2003. Celá transakce by pak měla být právně i procesně vypořádána na počátku roku 2004.

Akcionáři již dříve v rámci hodnocení strategie rozhodli, že se Pojišťovna ČS zaměří úzce na životní pojištění. Toto rozhodnutí učinili s ohledem na současný i očekávaný vývoj pojišťovacího trhu v České republice a v Evropské unii a také s ohledem na to, že Česká spořitelna a skupina Erste Bank se zaměřuje a buduje silnou pozici i know-how v oblasti životního pojištění a bankopojištění, řekl předseda dozorčí rady Pojišťovny ČS, Jiří Škorvaga.

Standardní neživotní pojištění však hodláme nabízet klientům i nadále. Proto jsme hledali nejen kupce neživotní části, ale i zkušeného partnera, který se specializuje na služby neživotního pojištění a umožní nám, abychom je klientům i nadále zajišťovali, prohlásil Jiří Škorvaga.

Výběrové řízení mělo přísná a transparentní kriteria. Řízení probíhalo ve výrazně konkurenčním duchu. Nabídka Kooperativy se nakonec ukázala jako nejlepší ze všech nabídek, které předložili renomovaní uchazeči.

Pojišťovna České spořitelny, a.s., je čtvrtým největším pojišťovacím ústavem v České republice s tržním podílem 6,33 % (k 31. prosinci 2002). Za loňský rok dosáhla společnost čistého zisku ve výši 177,5 mil. Kč (podle CAS). Akcionáři společnosti Pojišťovna Česká spořitelna, a.s., jsou: Česká spořitelna, a.s., (55,2 %) a Sparkassen Versicherung AG (44,8 %). Pojišťovna ČS je zakládajícím členem České asociace pojišťoven a České kanceláře pojistitelů.

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).