Hlavní navigace

Německá škola v Praze nastartovala nový školní rok slavnostním přivítáním

Nový školní rok 2009/2010 v Německé škole v Praze začal slavnostním uvítáním nových žáků a jejich rodičů v prostorách školy dne 3. září. Sešli se zde rodiče, žáci, zástupci školy i sponzoři Německé školy. LBBW Bank CZ se stala sponzorem v květnu 2009 a aktivity školy bude podporovat i nadále.

Sdílet

Německá škola v Praze za podpory LBBW Bank CZ také ve školním roce 2009/2010

V letošním školním roce jsme spolu s vedením školy naplánovali zpestření výuky formou odborných přednášek našich specialistů. Rádi bychom tak přispěli k rozšíření vědomostí mladých studentů také v oblasti finančnictví zejména našimi postřehy z praxe, dodal Radim Dalík, ředitel oddělení Privátního bankovnictví LBBW Bank CZ.

Celá akce byla organizována rodičovskou radou školy s cílem informovat všechny stávající i nově příchozí rodiče jak o fungování Německé školy v Praze, tak také o životě v Praze.

Do letošního školního roku nastoupilo 74 nových žáků dvanácti národností. Polovina z nich jsou Češi a Němci, ale mezi žáky jsou také děti slovenské, rakouské, italské, švýcarské, bulharské, ruské, vietnamské, srbské, ukrajinské a kazachstánské národnosti, doplnila PhDr. Zuzana Sellová, tlumočnice a překladatelka ško­ly.

Takovéto uvítání nováčků za účasti sponzorů bylo pořádáno školou poprvé a setkalo se s kladným ohlasem rodičů. Zástupci školy byli vyzváni, aby v tomto duchu pokračovali i v dalším období.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).