Hlavní navigace

Největší výnos v roce 2010 zaznamenal ČSOB Akciový fond – Střední a Východní Evropa

[Tisková zpráva] Z 20 otevřených fondů ČSOB jich v loňském roce 19 vzrostlo, z toho 14 o více než 3 % a 4 fondy o více než 10 %. Nejúspěšnější byl v tomto ohledu ČSOB Akciový fond – Střední a Východní Evropa, který dosáhl zhodnocení 18,84 % za rok.

Sdílet

Druhý největší nárůst zaznamenal ČSOB Realitní mix – 12,47 %, který investoval do společností aktivních v oblasti realit. Mezi čtyři nejúspěšnější otevřené fondy se ještě zařadily ČSOB Akciový fond Vodního bohatství a ČSOB Komoditní fond.

"Na českém trhu přibývají zkušení, byť i drobní investoři, kteří vědí, že při správném řízení investic trhy opravdu vracejí, co eventuálně vzaly. Důvodem jejich zájmu o investování je také růst akciových trhů, který příjemně překvapil,“ říká Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti.

K nejúspěšnějším otevřeným fondům v loňském roce patřily následující:

ČSOB Akciový fond – Střední a Východní Evropa je akciovým fondem, jenž směřuje investice do trhů v regionu Střední a Východní Evropy. Jeho investice jsou zaměřeny především na ČR, Polsko, Rusko, Turecko, Maďarsko, Slovinsko, Rumunsko a Chorvatsko při zachování široce rozložené sektorové alokace portfolia.

Detailní informace naleznete na: http://www.csob­.cz/cz/fondy/ak­ciove-fondy/stranky/cz0008472­610.aspx 

ČSOB Realitní Mix investuje do cenných papírů, jejichž emitent zaměřuje své aktivity na oblasti realit a developmentu (výstavba, správa, provozování nemovitostí či obchodování s nimi). Fond ukládá své prostředky do společností působících na evropském (s nadvážením Střední a Východní Evropy), na americkém i asijském realitním trhu. 30 % portfolia fondu bude investováno do společností aktivních na realitních trzích Střední a Východní Evropy.

Detailní informace naleznete na: http://www.csob­.cz/cz/fondy/ak­ciove-fondy/stranky/cz0008472­222.aspx

ČSOB Akciový fond Vodního bohatství se orientuje na odvětví vázané na vodu. Investuje do firem zabývajících se například čištěním, odsolováním, obnovou infrastruktury, dodávkami kvalitní vody a podobně. Tyto akcie jsou vybírány po konzultaci s nezávislým výbore pro životní prostředí. Minimální podíl těchto akcií v portfolii je 75 %. Hospodaření s vodou hraje a bude hrát v globální ekonomice stále větší roli.

Detailní informace naleznete na: http://www.csob­.cz/cz/fondy/ak­ciove-fondy/stranky/be0947250­453.aspx

ČSOB Komoditní fond je prvním komoditním fondem, který je veden v korunách.Výnos fondu se odvíjí od vývoje cen na širokém komoditním trhu, přičemž je navázán na komoditní index Dow Jones – UBS Commodity index. Fond může dále investovat do akcií a cenných papírů, které reprezentují cenový vývoj na trhu komodit. V poslední době zaznamenáváme růst trhu komodit mimo jiné jako důsledek zvýšené poptávky ze strany Číny a Indie.

Detailní informace naleznete na: http://www.csob­.cz/cz/fondy/ak­ciove-fondy/stranky/be0948266­912.aspx

Mezi retailovými zajištěnými fondy si v loňském roce nejlépe vedl Maximal Invest – ČSOB Premiový fond 5 s ročním výnosem od vzniku 11,73 %, následován fondem Maximal Invest – ČSOB Premiový fond 6 s výnosem 10,83 %. Tyto produkty kombinují zajištěný fond a životní pojištění. Výnosu přes 4 % za rok 2010 dosáhlo celkem 28 zajištěných fondů, který byly v nabídce banky.Zajištěné fondy jsou jednou z nejzajímavějších forem investování. Svým průměrným ročním výnosem v loňském roce významně převýšily běžné vkladové produkty, na rozdíl od např. spořicích účtů lze navíc u zajištěných fondů za podmínek stanovených právními předpisy využít osvobození od 15% srážkové daně. Plusové body zajištěné fondy získávají i tím, že při splatnosti ochraňují původní výši vložených prostředků. Stav investice lze kdykoli kontrolovat prostřednictvím internetu, přičemž investici lze ve výši aktuální hodnoty podílu lze ze zajištěných fondů kdykoli během krátké doby vybrat.

Hodnota podílu ve fondu může během investičního období kolísat. Výnosy v minulosti nezaručují stejnou výkonnost fondů v budoucnu. Vyplacení vložené investice a dosaženého výnosu je zajištěno ke dni splatnosti fondu za podmínek uvedených v jeho prospektu. Vzhledem k složitosti struktur nabízených produktů je žádoucí využít poradenské služby osobních bankéřů a investičních poradců ČSOB.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).