Hlavní navigace

Nejúspěšnější malířka projektu e-moc-e vystaví svoje obrazy

Autoři, kteří představili veřejnosti svá díla na internetové galerii www.e-moc-e.cz, dostali nyní možnost vystavit tato díla v kamenných galeriích. Série kamenných výstav je vyvrcholením celého projektu e-moc-e, který byl zahájen letos v červnu. Hlavním sponzorem projektu je HVB Bank. Tvářemi projektu jsou herečka Chantal Poullain a vicemiss ČR Kateřina Pospíšilová.

Sdílet

Díla, která byla součástí internetové výstavy, představí amatérští umělci veřejnosti v Praze, Brně, Bratislavě, Jablonci n.N. a Lukově. Od 4. do 29. září bude na pobočce HVB Bank na Náměstí Republiky probíhat výstava obrazů jedné z umělkyň, Jany Pichňové – Šimánkové.

Jana Pichňová-Šimánková, autorka obrazů, která vstoupila mezi umělce projektu e-moc-e, získala od návštěvníků internetové galerie nejvyšší hodnocení a dostala tak možnost vystavit své dílo v centru Prahy v rámci festivalu emocí. Od bezmála 300 návštěvníků internetové galerie www.e-moc-e.cz získala autorka průměrné hodnocení 9,5 z 10 možných bodů a stala se tak nejúspěšnější umělkyní ve své kategorii (malba/grafika), ale také ze všech autorů internetové galerie.

Jediným kritériem výběru nejlepších děl, jež jsou vystavena v kamenných galeriích, byly názory veřejnosti, která autory mohla na internetu bodovat. Celkově se do internetové galerie od počátku června přihlásilo 72 autorů v oblastech malba/grafika, fotografie, poezie a hudba.

„Nápad nabídnout amatérským umělcům možnost velmi jednoduchou formou prezentovat svá díla veřejnosti považujeme za fantastický. Také oceňujeme, že vystavená díla nehodnotí porota sestavená z akademiků, ale dává se prostor široké laické veřejnosti. Je zajímavé sledovat, jaký vkus jako národ máme a jaká díla se veřejnosti líbí,“ sdělila Petra Kopecká, tisková mluvčí HVB Bank.

Výstavy malby a grafiky, doplněné o výběr poezie, mohou milovníci kultury navštívit v galeriích během měsíce září. Detailní informace o jednotlivých výstavách a autorech naleznete na www.e-moc-e.cz .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).