Hlavní navigace

Nejúspěšnější hráč vydělal za deset dnů více než 33 %

Soutěž o nejúspěšnější obchod s akciemi vyhlášená k 10. narozeninám Finanční skupiny Fio už má své vítěze. V soutěži se hrálo o 3x10.000 Kč, přičemž výhra byla určena pro nejúspěšnější transakce na všech trzích, na nichž je možno prostřednictvím Fio obchodovat (ČR, USA, SRN).

Sdílet

Pravidla soutěže byla jednoduchá – provést v rámci 10 dnů nákup a prodej akcií s dosažením maximálního zisku. Ze soutěže byly vyloučeny pouze spekulace s nelikvidními tituly a jediným omezením byl minimální objem hodnoty transakce ve výši 10.000 Kč.

Vítěznou transakcí na americkém trhu byl obchod s akciemi společnosti IMMTECH INTL INC. Úspěšnému klientovi se podařilo nakoupit a prodat balík těchto akcií se zhodnocením 33,8%. Podle Ing. Jana Korba, vedoucího makléřů ve společnosti Fio, byl tento obchod svým charakterem vysoce rizikový. Klient spekuloval na technickou korekci předchozího propadu u tohoto biotechnologického titulu. Na propad a následný růst měly vliv negativní informace, které se ukázaly být nepravdivými.

Na německém trhu byla nejúspěšnější transakce provedena s akciemi tour-operátora TUI. Při této transakci se klientovi podařilo dosáhnout zhodnocení 6,33%. Podle Korba se klientovi podařilo nakoupit titul v okamžiku, kdy aktuální ocenění pokleslo v důsledku obav z poklesu poptávky spotřebitelů po mezinárodním turismu (zejména v souvislosti s teroristickými útoky v Turecku). Klient úspěšně zaspekuloval na dočasnost takových obav a využil korekce v okamžiku, kdy se prosadil nákupní optimismus na akciových trzích.

V ČR proběhl nejúspěšnější obchod se zhodnocením 9%. Předmětem obchodu byly akcie společnosti Unipetrol, které se ocitly pod prodejním tlakem díky spekulacím o počtu uchazečů o privatizaci majoritního podílu ve společnosti. V okamžiku, kdy byl zveřejněn počet uchazečů a zazněla některá zvučná jména mezinárodních koncernů (AGIP, SHELL, Orlen), akcie reagovaly růstem.

Podle Korba největší prostor pro krátkodobé spekulativní obchody představují americké akciové trhy, které nabízejí obrovské množství investičních či spekulativních příležitostí. Poplatky za obchodování jsou navíc v USA v porovnání s evropskými trhy nízké, čímž se opět zvyšuje výnosnost krátkodobých obchodů.

Korb v této souvislosti dodal, že dosažené zisky nejsou v rámci obchodování na akciových trzích něčím zcela mimořádným, Zároveň však podotkl, že při obchodování s akciemi je vždy též třeba mít na zřeteli riziko možné ztráty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).