Hlavní navigace

Nejštědřejší zaměstnavatelé jsou v Praze, naopak nejvíce šetří firmy na Vysočině

Zaměstnavatelé využívají výhod penzijního připojištění v jednotlivých regionech velmi rozdílně. Zatímco v Praze přispívají firmy svým zaměstnancům na důchod 440 korun, na Vysočině je to nejméně – jen 290 Kč. Vyplývá to z aktuální analýzy klientského kmene Penzijního fondu České pojišťovny (PFČP). Ten je s více než 825 tisíci klienty největším penzijním fondem v České republice.

Sdílet

PFČP v Praze eviduje na 1300 společností zapojených do systému penzijního připojištění, což je nejvíce v České republice. Na chvostu pomyslného žebříčku je Karlovarsko, Liberecko a Vysočina. V žádném z těchto regionů počet přispívajících zaměstnavatelských firem nepřesahuje 350. Rozdíl mezi Prahou a ostatními kraji je logicky ovlivněn odlišnou úrovní podnikatelské aktivity a koncentrace firem, komentuje Pavel Němec, výkonný ředitel pro obchod a marketing PFČP.

Analýza PFČP však přinesla i překvapení. Mezi regiony s vysokým počtem zaměstnavatelů, kteří se rozhodli motivovat pracovníky příspěvkem na penzi, patří Jihomoravský a Moravskoslezský kraj. V obou z nich je takových firem dohromady o 300 více než v Praze. I průměrný měsíční příspěvek zaměstnavatele atakuje Prahu – blíží se ke 400 korun.

PFČP má mezi svými klienty v současnosti více než 180 tisíc těch, kterým na penzi přispívá zaměstnavatel a je tak v tomto srovnání jedničkou mezi penzijními fondy v České republice.

Petr Brousil
tiskový mluvčí
Penzijní fond České pojišťovny

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).