Hlavní navigace

Nejrizikovějším odvětvím ekonomiky za rok 2007 je doprava

Největší pravděpodobnost prohlášení konkurzu za rok 2007 zůstavá v domácí ekonomice v odvětví dopravy, skladování a spojů. Tak tomu bylo i v předloňském roce. Meziročně došlo ale k poklesu procenta konkurzů v tomto odvětví na 0,077%. Oproti roku 2006 si výrazně polepšil zpracovatelský průmysl z 0,081% na 0,066%. K nejbezpečnějším odvětvím patří stejně jako v roce 2006 veřejné a sociální služby a také finanční služby. Riziko konkurzu v dopravě bylo loni téměř desetkrát větší oproti veřejným a sociálním službám.

Sdílet

Za rok 2007 bylo v České republice prohlášeno celkem 923 konkurzních řízení. Z historie vyplývá, že v domácí ekonomice prohlášené konkurzy mají klesající tendenci. Oproti roku 2005 počet prohlášených konkurzů klesl o 30%.

Největší počet prohlášených konkurzů v loňském roce připadá stejně jako v roce 2006 na firmy zabývající se obchodem a opravami. Ty však mají v domácí ekonomice největší zastoupení. Z celkového počtu 2 430 481 spadá 666 156 registrovaných ekonomických subjektů právě do těchto odvětví.

Coface Czech trvale sleduje rizikovost odvětví a pomáhá společnostem předcházet vzniku rizikových obchodních vztahů. Jedním z nástrojů je poskytování kreditních informací o podnikatelských subjektech. „Vedoucí pozice na českém trhu kreditních informací nám umožňuje poskytovat klientům největší počet aktuálních skóringů bonity jejich obchodních partnerů formou online přístupu. Naše nejrozsáhlejší databáze historie insolvencí ve střední a východní Evropě je klíčovým předpokladem k tomu, abychom nejpřesněji dokázali předpovídat budoucí insolvence odběratelů našich klientů“ řekl Radek Laštovička, jednatel společnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).