Hlavní navigace

Nejnáročnější investory láká CzechInvest na jednom z hlavních realitních veletrhů světa MIPIM 2008. Hlavním tématem agentury CzechInvest jsou letos brownfieldy

Získat pro Českou republiku nové investory především do výzkumu a vývoje nebo do strategických služeb, to je hlavní cíl zástupců agentury CzechInvest na jednom z nejvýznamnějších realitních veletrhů světa MIPIM 2008 ve francouzském Cannes. Organizátoři očekávají bezmála třicetitisícovou návštěvu, jen v minulém roce si cestu na výstaviště našlo 26 210 lidí. Čtvrtina z nich přitom byli přímo zástupci potenciálních investorů. Veletrh potrvá čtyři dny.

Sdílet

„Letos jsme se v prezentaci České republiky zaměřili především na brownfieldy,“ vysvětluje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest. „Kvalitní podnikatelské nemovitosti jsou klíčem k lákání nových investic. Zájem o nemovitosti připravené pro podnikání je v České republice stále velmi vysoký. Svědčí o tom vysoká obsazenost průmyslových zón i kancelářských prostor. Právě brownfieldy představují elegantní cestu, jak uspokojit poptávku a zároveň vyřešit problémy s opuštěným územím.“

Nejživější rozvoj kancelářských prostor v České republice zažívá dlouhodobě Praha. Jen v minulém roce přibylo na jejím trhu 162.000 metrů čtverečních nových kanceláří. Obsazených je přitom 94% všech připravených ploch. To je dokonce o dvě procenta víc než v roce 2006. Nabídka volných kancelářských ploch stoupá i v Brně a Ostravě.

„S tím, jak se zájem investorů rozlévá z tradičních center do regionů, stoupá poptávka i v menších městech České republiky. Nabídka kvalitních kancelářských ploch se tak zvyšuje v Plzni, Pardubicích, Hradci Králové, Liberci, Olomouci, Českých Budějovicích nebo v Ústí nad Labem. Právě tato města se můžou v následujících letech těšit na vyšší příliv sofistikovaných investic,“ předvídá Alexandra Rudyšarová.

Vedle agentury CzechInvest na veletrhu MIPIM samostatně vystavují i zástupci některých krajů České republiky a dalších organizací z ČR. Veletrh probíhá od úterý 11. března do pátku 14. března. Zúčastní se ho především developerské firmy, investoři a poradenské společnosti. Největší počet investorů veletrh tradičně láká z Velké Británie, z domácí Francie a z Německa. Vloni zde vystavovalo 2 523 různých podniků. Jejich stánky si prohlédli návštěvnicí z 83 zemí světa.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).