Hlavní navigace

Nejlepší řidiči jsou majitelé Dacie

U majitelů vozů Dacia, Daewoo či Hyundai hrozí nejmenší riziko, že se svým vozem havarují. Vyplývá to z dlouhodobých statistik ČSOB Pojišťovny, která porovnala jednotlivé značky vozidel podle pravděpodobnosti vzniku pojistné události z havarijního pojištění.

Sdílet

Ze sta vozidel značek Dacia pojištěných u ČSOB Pojišťovny se ročně jen 4 způsobí dopravní nehodu. Velmi dobrými řidiči jsou také majitelé značek Daewoo, Škoda (kromě octavií a superbů) nebo Suzuki. Pravděpodobnost nehody u těchto vozů je tak nejnižší.

Na druhé straně v opačném pólu žebříčku figurují vozy Audi se třiceti haváriemi na každých sto pojištěných aut, jimž zdatně sekundují vozy BMW, Alfa Romeo, Škoda Superb či Mercedes. Zhruba každý třetí vůz Audi z těch, které kdy ČSOB Pojišťovna havarijně pojistila, měl během jednoho roku dopravní nehodu. Vozy automobilky se čtyřmi kruhy ve znaku tak suverénně kralují žebříčku nejčastěji havarovaných aut.

Z porovnání byly vyloučeny značky, které mají v portfoliu aut pojištěných u ČSOB Pojišťovny poměrně menší zastoupení. Neobjevují se tak v nich například terénní vozy Dodge, SsangYong či Jeep, které mají sice vysokou pravděpodobnost nehodovosti, ale na základě vzorku s nižší vypovídací schopností.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).